---
title: "ESPA MURMESTERFORRETNING AS (921664966): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ESPA MURMESTERFORRETNING AS i Stange hadde 20,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Hans Fallet. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921664966-espa-murmesterforretning-as"
---

# ESPA MURMESTERFORRETNING AS

Murerarbeid · Stange · Etablert 2018

- Org.nr: 921 664 966
- Nettsted: [espamur.no](https://espamur.no)
- Daglig leder: Hans Fallet (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,6 mill. kr (+2,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,55 mill. kr (Margin 7,5 %)
- Ansatte: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,3 % (meget god). Ned fra 29,8 % i 2024
- Likviditet: 1,15 (tilfredsstillende). Ned fra 1,30 i 2024
- Soliditet: 17,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 30,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 41,1 % | 22,3 % | 29,8 % | 22,3 % |
| Driftsmargin | 12,0 % | 12,8 % | 7,0 % | 9,8 % | 7,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26 163,1 % | 111,1 % | 83,6 % | 91,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,24 | 1,47 | 1,30 | 1,15 |
| Soliditet | 0,2 % | 0,1 % | 41,0 % | 30,4 % | 17,9 % |
| Gjeldsgrad | 551,0 | 734,9 | 1,4 | 2,3 | 4,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 458 | 20 343 | 21 001 | 20 069 | 20 636 |
| Driftsresultat | 1 738 | 2 603 | 1 460 | 1 958 | 1 553 |
| Årsresultat | 1 365 | 2 026 | 1 137 | 1 532 | 1 226 |
| Driftsmargin | 12 % | 12,8 % | 7,0 % | 9,8 % | 7,5 % |
| Sum gjeld | 4 880 | 4 763 | 3 772 | 4 797 | 6 209 |
| Sum driftskostnader | - | - | 19 541 | 18 111 | 19 083 |
| Finansresultat | - | - | 1 | 12 | 19 |
| Resultat før skatt | 1 750 | 2 602 | 1 461 | 1 970 | 1 572 |
| Anleggsmidler | 954 | 887 | 854 | 632 | 426 |
| Omløpsmidler | 4 943 | 5 891 | 5 539 | 6 257 | 7 139 |
| Sum eiendeler | 5 897 | 6 778 | 6 392 | 6 888 | 7 565 |
| Egenkapital | 11 | 9 | 2 620 | 2 092 | 1 357 |
| Kortsiktig gjeld | 4 870 | 4 754 | 3 770 | 4 797 | 6 209 |
| Langsiktig gjeld | 11 | 9 | 2 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Hans Fallet: Daglig leder og styremedlem
- Rolf Tollefsen: Styrets leder
- Espen Fallet: Styremedlem
- Olav Heggelund: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Pilegrimsvegen 276, 2338 Espa
- Postadresse: Postboks 23, 2339 Tangen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.910 Murerarbeid
- Etablert: 24.10.2018
- Tidligere navn: ESPA MUR AS (2018 til 2019)
- Aksjekapital: 130 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Revisor: [FLYT REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/951697826-flyt-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [HAMAR REGNSKAP OG ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/913059824-hamar-regnskap-og-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 57 av 529 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entrepriser og virksomhet knyttet til nybygg og rehabilitering i byggebransjen samt ha eierandeler i andre foretak.

## Siste endringer

- 14.09.2026: Antall ansatte endret til 9

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000539215&sokeverdi=921664966&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DANFLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/915454771-danflis-as) | Stange | 11 | 12,4 mill. kr | +73,2 % |
| [TRADMUR ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/933646165-tradmur-entreprenor-as) | Stange | 5 | 3,38 mill. kr | +112,2 % |
| [MURER KJELL ARNE OLSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/996337170-murer-kjell-arne-olsen-as) | Stange | - | 3,73 mill. kr | +28,8 % |
| [VALLSET MUR OG PUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/981156714-vallset-mur-og-puss-as) | Stange | - | 252 897 kr | −86,1 % |
| [TRADMUR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/934746902-tradmur-holding-as) | Stange | - | 166 755 kr | - |
| [ESPA MURMESTERFORRETNING HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/922603197-espa-murmesterforretning-holding-as) | Stange | - | - | - |
| [BLYSTAD VEI OG VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/931444433-blystad-vei-og-vedlikehold-as) | Stange | 9 | 5,19 mill. kr | +95,3 % |
| [REB ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/850803072-reb-anlegg-as) | Stange | 12 | 16,5 mill. kr | +2,1 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
