---
title: "KL KVALITETSVEIS AS (921698917): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KL KVALITETSVEIS AS i Kongsvinger hadde 3,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Jan Kristian Larsson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921698917-kl-kvalitetsveis-as"
---

# KL KVALITETSVEIS AS

Bearbeiding av metaller · Kongsvinger · Etablert 2018

- Org.nr: 921 698 917
- Daglig leder: Jan Kristian Larsson (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,3 mill. kr (+170,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 422 426 kr (Margin 12,8 %)
- Ansatte: 10

## Ansatte

- september 2026: 7
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 84,2 % (meget god). Opp fra −39,6 % i 2024
- Likviditet: 1,60 (god). Opp fra 0,68 i 2024
- Soliditet: 37,4 % (god). Opp fra −46,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −39,6 % | 84,2 % |
| Driftsmargin | 25,2 % | −28,4 % | 12,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 10 810,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 0,68 | 1,60 |
| Soliditet | 11,3 % | −46,0 % | 37,4 % |
| Gjeldsgrad | 7,9 | - | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 616 | 1 219 | 3 301 |
| Driftsresultat | 659 | −347 | 422 |
| Årsresultat | 555 | −351 | 416 |
| Driftsmargin | 25,2 % | −28,4 % | 12,8 % |
| Sum gjeld | 1 159 | 647 | 355 |
| Sum driftskostnader | 1 957 | 1 565 | 2 878 |
| Finansresultat | 1 | −4 | 2 |
| Resultat før skatt | 660 | −351 | 425 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 1 306 | 443 | 567 |
| Sum eiendeler | 1 306 | 443 | 567 |
| Egenkapital | 147 | −204 | 212 |
| Kortsiktig gjeld | 1 159 | 647 | 355 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Kristian Larsson: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sidevegen 9A, 2211 Kongsvinger
- Postadresse: c/o Regnskapskontoret Glaamdal DA, Postboks 840, 2205 Kongsvinger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 01.11.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2018
- Regnskapsfører: [ODAL ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/981241150-odal-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 364 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive med sveising, røranlegg, vvs og byggvedlikehold samt alt som naturlig følger av dette.

## Kunngjøringer

- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000313738&sokeverdi=921698917&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TOOLMARKET AS](https://www.norscout.com/no/company/991791922-toolmarket-as) | Kongsvinger | 6 | 11,9 mill. kr | +22,4 % |
| [STANTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/929186249-stantek-as) | Kongsvinger | 17 | 41,6 mill. kr | +17,5 % |
| [KB SPENNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/966074035-kb-spennteknikk-as) | Kongsvinger | 32 | 79,3 mill. kr | −6,5 % |
| [DAHLMANS MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/916174837-dahlmans-mekaniske-as) | Kongsvinger | 5 | 3,63 mill. kr | −35,2 % |
| [SPENNTEKNIKK INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/993504831-spennteknikk-international-as) | Kongsvinger | - | 1,42 mill. kr | −0,8 % |
| [STANTEK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987410299-stantek-eiendom-as) | Kongsvinger | - | 1,3 mill. kr | +8,3 % |
| [KB GRUPPEN KONGSVINGER AS](https://www.norscout.com/no/company/913520785-kb-gruppen-kongsvinger-as) | Kongsvinger | - | 434 000 kr | −60,2 % |
| [MOELV VERKTØY AS](https://www.norscout.com/no/company/932755408-moelv-verktoy-as) | Kongsvinger | - | 50 978 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
