---
title: "TEMPEVEGEN 8 AS (921778120): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TEMPEVEGEN 8 AS i Trondheim hadde 639 500 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Harry Inge Meland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921778120-tempevegen-8-as"
---

# TEMPEVEGEN 8 AS

Rørleggerarbeid · Trondheim

- Org.nr: 921 778 120
- Daglig leder: Harry Inge Meland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 639 500 kr (−0,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 432 121 kr (Margin 67,6 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,5 % (svak). Opp fra 4,1 % i 2024
- Likviditet: 0,63 (svak). Opp fra 0,04 i 2024
- Soliditet: 10,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 9,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 4,8 % | 4,1 % | 4,5 % |
| Driftsmargin | 81,5 % | 72,1 % | 76,8 % | 63,4 % | 67,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 37,8 % | 25,2 % | 9,5 % | 9,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,16 | 0,02 | 0,06 | 0,04 | 0,63 |
| Soliditet | 5,5 % | 7,4 % | 8,8 % | 9,6 % | 10,3 % |
| Gjeldsgrad | 17,3 | 12,6 | 10,3 | 9,4 | 8,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 594 | 609 | 611 | 640 | 640 |
| Driftsresultat | 484 | 439 | 469 | 406 | 432 |
| Årsresultat | 230 | 183 | 156 | 67 | 71 |
| Driftsmargin | 81,5 % | 72,1 % | 76,8 % | 63,4 % | 67,6 % |
| Sum gjeld | 9 176 | 8 973 | 8 959 | 8 829 | 8 623 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 234 | 207 |
| Finansresultat | - | - | - | −321 | −341 |
| Resultat før skatt | 295 | 235 | 199 | 85 | 91 |
| Anleggsmidler | 9 592 | 9 592 | 9 592 | 9 592 | 9 592 |
| Omløpsmidler | 114 | 94 | 236 | 173 | 22 |
| Sum eiendeler | 9 705 | 9 686 | 9 828 | 9 764 | 9 614 |
| Egenkapital | 530 | 713 | 869 | 935 | 991 |
| Kortsiktig gjeld | 733 | 4 024 | 4 133 | 4 126 | 35 |
| Langsiktig gjeld | 8 443 | 4 949 | 4 826 | 4 703 | - |

## Ledelse og styre

- Harry Inge Meland: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tempevegen 6, 7031 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 05.11.2018
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [ORKLA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/998243432-orkla-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 2 288 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eiendomsutvikling, herunder utleie og drift av fast eiendom.

## Siste endringer

- 15.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 16.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000181733&sokeverdi=921778120&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SCAND RØRFORNYING AS](https://www.norscout.com/no/company/934949757-scand-rorfornying-as) | Trondheim | - | 643 595 kr | - |
| [WIIG RØRSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/935826632-wiig-rorservice-as) | Trondheim | - | 581 849 kr | - |
| [JARLE HAUG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/889078162-jarle-haug-holding-as) | Trondheim | - | 682 900 kr | - |
| [NIDHEIM INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/926544225-nidheim-industri-as) | Trondheim | - | 571 542 kr | - |
| [BJØRNSTU VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/984574924-bjornstu-vvs-as) | Trondheim | - | 695 781 kr | −36,8 % |
| [HANSODDEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924191317-hansodden-holding-as) | Trondheim | - | 476 000 kr | - |
| [O. HAUGRØNNING AS](https://www.norscout.com/no/company/991139621-o-haugronning-as) | Trondheim | - | 700 173 kr | - |
| [ELIASSEN VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/990203423-eliassen-vvs-as) | Trondheim | - | 419 951 kr | −68,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Rørleggerfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
