---
title: "HARDANGERPARK AS (921790910): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HARDANGERPARK AS i Ullensvang hadde 5,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Svein Olav Bangfors-Stana. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921790910-hardangerpark-as"
---

# HARDANGERPARK AS

Drift av campingplasser · Ullensvang

- Org.nr: 921 790 910
- Daglig leder: Svein Olav Bangfors-Stana (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,9 mill. kr (+106,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,96 mill. kr (Margin 67,2 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 78,0 % (meget god). Opp fra −3,8 % i 2024
- Likviditet: 14,60 (meget god). Opp fra 1,91 i 2024
- Soliditet: 47,2 % (meget god). Opp fra −24,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 37,7 % | −4,2 % | −3,8 % | 78,0 % |
| Driftsmargin | 14,2 % | 21,5 % | −11,7 % | −12,2 % | 67,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,04 | 1,91 | 14,60 |
| Soliditet | 27,9 % | −2,0 % | −11,1 % | −24,6 % | 47,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | - | - | - | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 948 | 5 483 | 2 766 | 2 850 | 5 895 |
| Driftsresultat | 417 | 1 178 | −324 | −349 | 3 960 |
| Årsresultat | 340 | 946 | −895 | −1 109 | 2 893 |
| Driftsmargin | 14,2 % | 21,5 % | −11,7 % | −12,2 % | 67,2 % |
| Sum gjeld | 656 | 5 540 | 10 034 | 10 609 | 890 |
| Sum driftskostnader | 2 531 | 4 305 | - | 3 199 | - |
| Finansresultat | −20 | −232 | - | −760 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −895 | −1 109 | 3 174 |
| Anleggsmidler | 327 | 4 917 | 8 426 | 7 908 | 95 |
| Omløpsmidler | - | - | 605 | 604 | 1 591 |
| Sum eiendeler | 911 | 5 431 | 9 031 | 8 512 | 1 686 |
| Egenkapital | 254 | −109 | −1 004 | −2 097 | 796 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 580 | 316 | 109 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 9 454 | 10 294 | 781 |

## Ledelse og styre

- Svein Olav Bangfors-Stana: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kinsarvikvegen 1, 5780 Kinsarvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 07.11.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Avdelinger: 2 i Kinsarvik
- Regnskapsfører: FREKHAUG REGNSKAP Øyvind Vaksvik
- Størrelse: Nr. 131 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av klatrepark, utleie av eiendom og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette. Drift av campingplass, utleie av rom, utleievirksomhet og alt som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 02.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000725958&sokeverdi=921790910&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 24.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 600 000 kr
- 22.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 600 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HARDANGERTUN EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987127805-hardangertun-eigedom-as) | Ullensvang | - | 8,08 mill. kr | −33 % |
| [LEIF EINAR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931671820-leif-einar-holding-as) | Ullensvang | - | 3,9 mill. kr | −10,9 % |
| [KINSARVIK CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/991436235-kinsarvik-camping-as) | Ullensvang | 6 | 12,7 mill. kr | +19 % |
| [RINGØY CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/935959241-ringoy-camping-as) | Ullensvang | - | 425 691 kr | - |
| [SKYSSTASJONEN RØLDAL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/919190159-skysstasjonen-roldal-eiendom-as) | Ullensvang | 7 | 3,91 mill. kr | +11,7 % |
| [LOFTHUS CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/986390359-lofthus-camping-as) | Ullensvang | 7 | 6,74 mill. kr | +1,3 % |
| [LOTHEPUS CAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/933851443-lothepus-camp-as) | Ullensvang | 10 | 7,89 mill. kr | - |
| [TROLLTUNGA CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/915573290-trolltunga-camping-as) | Ullensvang | 26 | 10,9 mill. kr | +8,9 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.09.2026.
