---
title: "FØLLINGSTUA AS (921800002): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FØLLINGSTUA AS i Steinkjer hadde 1,09 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Elise Klevmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921800002-follingstua-as"
---

# FØLLINGSTUA AS

Drift av campingplasser · Steinkjer

- Org.nr: 921 800 002
- Daglig leder: Elise Klevmo (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,09 mill. kr (−4,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 608 188 kr (Margin 56,1 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 8,6 % i 2024
- Likviditet: 0,84 (svak). Opp fra 0,40 i 2024
- Soliditet: 19,6 % (god). Opp fra 16,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,3 % | 5,8 % | 8,6 % | 8,2 % |
| Driftsmargin | 56,6 % | 42,0 % | 35,7 % | 58,3 % | 56,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −3,5 % | 0,3 % | 18,4 % | 15,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,03 | 0,07 | 0,98 | 0,40 | 0,84 |
| Soliditet | 14,1 % | 14,0 % | 13,9 % | 16,8 % | 19,6 % |
| Gjeldsgrad | 6,1 | 6,2 | 6,2 | 4,9 | 4,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 936 | 815 | 746 | 1 130 | 1 085 |
| Driftsresultat | 530 | 342 | 266 | 658 | 608 |
| Årsresultat | 189 | −33 | 3 | 169 | 165 |
| Driftsmargin | 56,6 % | 42 % | 35,7 % | 58,3 % | 56,1 % |
| Sum gjeld | 6 860 | 6 699 | 6 767 | 6 219 | 5 859 |
| Sum driftskostnader | - | - | 480 | 472 | 477 |
| Finansresultat | - | - | −263 | −442 | −397 |
| Resultat før skatt | 239 | −39 | 3 | 216 | 212 |
| Anleggsmidler | 7 963 | 7 763 | 7 565 | 7 369 | 7 184 |
| Omløpsmidler | 19 | 25 | 293 | 110 | 100 |
| Sum eiendeler | 7 982 | 7 788 | 7 858 | 7 479 | 7 284 |
| Egenkapital | 1 122 | 1 089 | 1 091 | 1 260 | 1 425 |
| Kortsiktig gjeld | 553 | 383 | 299 | 272 | 119 |
| Langsiktig gjeld | 6 307 | 6 316 | 6 468 | 5 947 | - |

## Ledelse og styre

- Elise Klevmo: Daglig leder og styrets leder
- Øyvind Sotberg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Haugåshalla 6, 7732 Steinkjer
- Postadresse: Kolbergsvegen 53, 7730 Beitstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 14.11.2018
- Aksjekapital: 850 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 411 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, medvirke i andre selskaper innen samme virksomhet, samt alt som hører naturlig til dette.

## Siste endringer

- 20.04.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 16.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000269529&sokeverdi=921800002&spraak=nb)
- 20.04.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000186314&sokeverdi=921800002&spraak=nb)
- 22.02.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000073335&sokeverdi=921800002&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FØLLINGSTUA CAMPING & RESORT AS](https://www.norscout.com/no/company/922238596-follingstua-camping-resort-as) | Steinkjer | 9 | 2,66 mill. kr | −14 % |
| [SVEREINA AS](https://www.norscout.com/no/company/921076320-svereina-as) | Steinkjer | - | 0 kr | - |
| [KULTURGÅRDEN BJERKEM - DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/931927892-kulturgarden-bjerkem-drift-as) | Steinkjer | - | 1,22 mill. kr | - |
| [KVAM MOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/997088573-kvam-motell-as) | Steinkjer | 8 | 2,27 mill. kr | −4,8 % |
| [BYGÅRDSHOTELLET AS](https://www.norscout.com/no/company/838632262-bygardshotellet-as) | Steinkjer | - | - | - |
| [BJERKEM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931546627-bjerkem-holding-as) | Steinkjer | - | - | - |
| [MALM HOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/914119472-malm-hotell-as) | Steinkjer | 11 | 5,01 mill. kr | −6,5 % |
| [TINGVOLD PARK HOTEL AS](https://www.norscout.com/no/company/984628110-tingvold-park-hotel-as) | Steinkjer | 31 | 31 mill. kr | +16,3 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.05.2026.
