---
title: "LIEBHERR-NORGE AS (921819013): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LIEBHERR-NORGE AS i Stange hadde 637 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 80 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921819013-liebherr-norge-as"
---

# LIEBHERR-NORGE AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Stange · Etablert 2018

- Org.nr: 921 819 013
- Nettsted: [liebherr.com](https://liebherr.com)
- Styreleder: Richard Klemens Maria Ströbele

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 637 mill. kr (+11,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 13,7 mill. kr (Margin 2,1 %)
- Ansatte: 80 (Opp fra 78 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 75
- oktober 2025: 79
- november 2025: 78
- februar 2026: 79
- mars 2026: 80
- april 2026: 79
- juni 2026: 81
- juli 2026: 80
- september 2026: 81
- oktober 2026: 80

### Per sted

- Stange: 80 ansatte
- Klepp Stasjon: Ingen oppgitt
- Ranheim: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,5 % (god). Opp fra 4,2 % i 2024
- Likviditet: 0,76 (svak). Samme som i 2024
- Soliditet: 3,3 % (svak). Opp fra −0,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,5 % | 11,5 % | 4,2 % | 12,5 % |
| Driftsmargin | −0,1 % | −0,7 % | −9,1 % | −7,4 % | 2,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 21,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,04 | 1,00 | 0,79 | 0,76 | 0,76 |
| Soliditet | - | - | - | −0,7 % | 3,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | - | 29,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 451 577 | 537 713 | 546 670 | 571 043 | 637 305 |
| Driftsresultat | −496 | −3 942 | −49 748 | −42 455 | 13 669 |
| Årsresultat | 15 | −3 940 | −62 507 | −82 415 | 1 381 |
| Driftsmargin | −0,1 % | −0,7 % | −9,1 % | −7,4 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 190 576 | 268 318 | 489 637 | 488 524 | 466 561 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 613 498 | 623 636 |
| Finansresultat | - | - | - | −39 960 | −12 288 |
| Resultat før skatt | 15 | −3 940 | −62 507 | −82 415 | 1 381 |
| Anleggsmidler | 21 007 | 25 844 | 110 328 | 113 379 | 128 104 |
| Omløpsmidler | 198 327 | 267 293 | 388 151 | 371 869 | 354 540 |
| Sum eiendeler | 219 334 | 293 137 | 498 479 | 485 247 | 482 644 |
| Egenkapital | - | - | - | −3 277 | 16 083 |
| Kortsiktig gjeld | 190 576 | 268 318 | 489 637 | 488 524 | 466 561 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Richard Klemens Maria Ströbele: Styrets leder
- Håkan Werner Nyhaugen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Meningen 8, 2335 Stange
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 10.10.2018
- Aksjekapital: 300 900 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [VAAK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/946063940-vaak-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 16 av 574 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg, service, reparasjon og utlån av konstruksjonsmaskiner, og maskiner til bruk innenfor lift- og transporteringstekniske områder samt omlasting og deler til slike maskiner og tilknyttede aktiviteter. Å eie, lease og representere andre lignende foretak eller deltakere i slike foretak, samt å etablere foretak i inn- og utland. Å utøve all virksomhet som promoterer selskapets forretningsaktivitet eller utøves i sammenheng med selskapets forretningsaktivitet.

## Siste endringer

- 10.04.2026: Aksjekapital endret
- 10.04.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000232782&sokeverdi=921819013&spraak=nb)
- 10.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000166448&sokeverdi=921819013&spraak=nb)
- 10.04.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000166449&sokeverdi=921819013&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LSAB NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/985882479-lsab-norge-as) | Stange | 6 | 15,1 mill. kr | +7,4 % |
| [WIEJELO EQUIPMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/921501765-wiejelo-equipment-as) | Stange | - | 1,99 mill. kr | −74,8 % |
| [UTLEIEMESTER1 AS](https://www.norscout.com/no/company/916972318-utleiemester1-as) | Stange | - | 468 604 kr | - |
| [BARILLA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/943599416-barilla-norge-as) | Stange | 44 | 614 mill. kr | +1,1 % |
| [KOMATSU FOREST AS](https://www.norscout.com/no/company/963261713-komatsu-forest-as) | Stange | 36 | 419 mill. kr | −27,7 % |
| [TOYREK AS](https://www.norscout.com/no/company/996025705-toyrek-as) | Stange | 22 | 10,3 mill. kr | −19,4 % |
| [HAUGSVEEN & FJELDSTAD LANDBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/983221963-haugsveen-fjeldstad-landbruk-as) | Stange | 13 | 41,1 mill. kr | +0,6 % |
| [HEDMARK ENGROS AS](https://www.norscout.com/no/company/890736602-hedmark-engros-as) | Stange | 5 | 31,1 mill. kr | +11,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
