---
title: "HÅKONSEN FISKERIER AS (921853114): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HÅKONSEN FISKERIER AS i Vestvågøy hadde 10,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Håkon Håkonsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921853114-hakonsen-fiskerier-as"
---

# HÅKONSEN FISKERIER AS

Fiske og fangst i sjø · Vestvågøy

- Org.nr: 921 853 114
- Daglig leder: Håkon Håkonsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,2 mill. kr (+4,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −224 479 kr (Margin −2,2 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −0,3 % i 2024
- Likviditet: 4,55 (meget god). Opp fra 1,71 i 2024
- Soliditet: 16,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 4,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −0,3 % | −0,2 % |
| Driftsmargin | 7,3 % | 5,0 % | 16,0 % | −3,3 % | −2,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −71,3 % | −31,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,45 | 1,71 | 4,55 |
| Soliditet | - | - | 6,7 % | 4,7 % | 16,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 13,9 | 20,4 | 5,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 158 | 11 787 | 14 093 | 9 730 | 10 191 |
| Driftsresultat | 744 | 595 | 2 259 | −318 | −224 |
| Årsresultat | −225 | −938 | −476 | −2 318 | −1 771 |
| Driftsmargin | 7,3 % | 5,0 % | 16 % | −3,3 % | −2,2 % |
| Sum gjeld | - | - | 73 939 | 61 129 | 56 580 |
| Sum driftskostnader | 9 415 | 11 192 | 11 834 | 10 048 | 10 415 |
| Finansresultat | −1 026 | −1 793 | −2 859 | −2 646 | −2 036 |
| Resultat før skatt | - | - | −599 | −2 965 | −2 260 |
| Anleggsmidler | - | - | 77 820 | 61 755 | 56 556 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 437 | 2 374 | 11 254 |
| Sum eiendeler | - | - | 79 258 | 64 130 | 67 810 |
| Egenkapital | - | - | 5 319 | 3 001 | 11 230 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 208 | 1 389 | 2 471 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 70 731 | 59 740 | - |

## Ledelse og styre

- Håkon Håkonsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Seljesvingen 19, 8370 Leknes
- Postadresse: c/o TB Regnskap AS, Strandvegen 106, 9006 Tromsø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 23.11.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TB REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/980463230-tb-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 409 av 2 109 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fiske og fangst med eget fartøy samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000438864&sokeverdi=921853114&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227752&sokeverdi=921853114&spraak=nb)
- 13.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000878157&sokeverdi=921853114&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAMSUNDVÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/822927092-stamsundvaering-as) | Vestvågøy | - | 16,5 mill. kr | +38,6 % |
| [NYSOL AS](https://www.norscout.com/no/company/985080720-nysol-as) | Vestvågøy | - | 9,23 mill. kr | +90,3 % |
| [BALLSTADØY FISKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/922758824-ballstadoy-fiskeri-as) | Vestvågøy | - | 17,9 mill. kr | +15,6 % |
| [GURATIND AS](https://www.norscout.com/no/company/997058976-guratind-as) | Vestvågøy | - | 8,9 mill. kr | −6,2 % |
| [JOKER FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/919471778-joker-fisk-as) | Vestvågøy | - | 21,1 mill. kr | +6,3 % |
| [STORHAV AS](https://www.norscout.com/no/company/928100413-storhav-as) | Vestvågøy | - | 8,31 mill. kr | +163 % |
| [BALLSTADVÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/990034168-ballstadvaering-as) | Vestvågøy | - | 28,3 mill. kr | +13,3 % |
| [ROHOLMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926917196-roholmen-as) | Vestvågøy | - | 7,97 mill. kr | +7,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.06.2026.
