---
title: "EUROFUSION AS (921884079): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EUROFUSION AS i Vestby hadde 127 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Matz Runo Sandberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921884079-eurofusion-as"
---

# EUROFUSION AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Vestby · Etablert 2018

- Org.nr: 921 884 079
- Nettsted: [efas.no](https://efas.no)
- Daglig leder: Matz Runo Sandberg

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 127 mill. kr (+3,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,05 mill. kr (Margin 0,8 %)
- Ansatte: 23 (Ned fra 26 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 21
- november 2025: 26
- februar 2026: 27
- mai 2026: 25
- august 2026: 24
- september 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,3 % (svak). Opp fra 1,5 % i 2024
- Likviditet: 1,11 (tilfredsstillende). Opp fra 1,03 i 2024
- Soliditet: 38,1 % (god). Opp fra 31,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,0 % | 11,2 % | 1,5 % | 4,3 % |
| Driftsmargin | 7,4 % | 9,2 % | 5,8 % | −0,5 % | 0,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 41,6 % | 16,0 % | −12,6 % | −2,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 1,46 | 1,20 | 1,03 | 1,11 |
| Soliditet | 35,4 % | 38,0 % | 33,0 % | 31,6 % | 38,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,6 | 2,0 | 2,2 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 87 439 | 107 020 | 107 690 | 122 305 | 126 840 |
| Driftsresultat | 6 498 | 9 876 | 6 215 | −645 | 1 048 |
| Årsresultat | 4 281 | 6 324 | 2 739 | −2 056 | −399 |
| Driftsmargin | 7,4 % | 9,2 % | 5,8 % | −0,5 % | 0,8 % |
| Sum gjeld | 29 789 | 36 981 | 43 553 | 44 003 | 32 405 |
| Sum driftskostnader | - | - | 101 475 | 122 950 | 125 793 |
| Finansresultat | - | - | −2 682 | −1 979 | −1 547 |
| Resultat før skatt | 5 508 | 8 125 | 3 533 | −2 624 | −499 |
| Anleggsmidler | 6 565 | 10 264 | 15 565 | 19 973 | 16 632 |
| Omløpsmidler | 39 573 | 49 388 | 49 397 | 44 383 | 35 726 |
| Sum eiendeler | 46 137 | 59 653 | 64 961 | 64 356 | 52 358 |
| Egenkapital | 16 348 | 22 672 | 21 408 | 20 352 | 19 953 |
| Kortsiktig gjeld | 25 487 | 33 799 | 41 141 | 42 913 | 32 257 |
| Langsiktig gjeld | 4 302 | 3 182 | 2 412 | 1 090 | 147 |

## Ledelse og styre

- Matz Runo Sandberg: Daglig leder
- Stig Erik Mortensen: Styrets leder
- Torkel Erikstad: Styremedlem
- Knut Erik Walle: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Toveien 28, 1540 Vestby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 01.11.2018
- Aksjekapital: 330 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Revisor: [MOA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/991456147-moa-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [BAUTA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/991181954-bauta-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 55 av 379 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, import, salg og distribusjon av rør, rørdeler og produkter til vann- og avløpssektoren, samt utleie av utstyr og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 27.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000539253&sokeverdi=921884079&spraak=nb)
- 27.06.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000437188&sokeverdi=921884079&spraak=nb)
- 27.06.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000437187&sokeverdi=921884079&spraak=nb)
- 27.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000437186&sokeverdi=921884079&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 27.09.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 3 mill. kr
- 25.09.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EFAS GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/921883994-efas-group-as) | Vestby | - | - | - |
| [RAJAPACK AS](https://www.norscout.com/no/company/934713710-rajapack-as) | Vestby | 23 | 164 mill. kr | +7,2 % |
| [LEKANG FILTER AS](https://www.norscout.com/no/company/819653992-lekang-filter-as) | Vestby | 23 | 114 mill. kr | +0,5 % |
| [AUTOCIRC VESTBY AS](https://www.norscout.com/no/company/931353098-autocirc-vestby-as) | Vestby | 24 | 60 mill. kr | +128,4 % |
| [Berema A/S](https://www.norscout.com/no/company/918889027-berema-a-s) | Vestby | 17 | 338 mill. kr | +5,6 % |
| [EFA ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/911275597-efa-elektro-as) | Vestby | 27 | 148 mill. kr | +2,9 % |
| [AS MALMBERGS ELEKTRISKE](https://www.norscout.com/no/company/943393222-as-malmbergs-elektriske) | Vestby | 16 | 68,8 mill. kr | −19,6 % |
| [PLUSS+ AS](https://www.norscout.com/no/company/979494807-pluss-as) | Vestby | 29 | 208 mill. kr | +32,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
