---
title: "NOTODDEN PUKK AS (921903294): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NOTODDEN PUKK AS i Notodden hadde 14 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Neri Tjønnheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921903294-notodden-pukk-as"
---

# NOTODDEN PUKK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Notodden

- Org.nr: 921 903 294
- Daglig leder: Neri Tjønnheim (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14 mill. kr (−22,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,2 mill. kr (Margin 8,6 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,65 (god). Opp fra 1,40 i 2024
- Soliditet: 46,2 % (meget god). Opp fra 32,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,2 % | 24,0 % | 51,4 % | - |
| Driftsmargin | 7,8 % | 6,0 % | 12,9 % | 18,7 % | 8,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,2 % | 66,9 % | 150,0 % | - |
| Likviditetsgrad | 2,60 | 1,44 | 1,46 | 1,40 | 1,65 |
| Soliditet | 65,7 % | 35,2 % | 36,6 % | 32,1 % | 46,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,8 | 1,7 | 2,1 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 591 | 14 829 | 12 789 | 17 933 | 13 955 |
| Driftsresultat | 1 065 | 895 | 1 652 | 3 361 | 1 200 |
| Årsresultat | 834 | 702 | 1 337 | 2 625 | 933 |
| Driftsmargin | 7,8 % | 6,0 % | 12,9 % | 18,7 % | 8,6 % |
| Sum gjeld | 2 710 | 5 329 | 3 867 | 4 770 | 2 632 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 14 572 | 12 756 |
| Finansresultat | - | - | - | 5 | −2 |
| Resultat før skatt | 1 070 | 899 | 1 715 | 3 366 | - |
| Anleggsmidler | 857 | 538 | 451 | 357 | 557 |
| Omløpsmidler | 7 046 | 7 686 | 5 648 | 6 670 | 4 334 |
| Sum eiendeler | 7 903 | 8 224 | 6 100 | 7 026 | 4 890 |
| Egenkapital | 5 193 | 2 895 | 2 232 | 2 257 | 2 258 |
| Kortsiktig gjeld | 2 710 | 5 329 | 3 867 | 4 770 | 2 632 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Neri Tjønnheim: Daglig leder og styremedlem
- Olav Anders Hellekås: Styrets leder
- Ingvar Hellestad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Seljordsvegen 32, 3677 Notodden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 23.11.2018
- Aksjekapital: 40 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2019
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SAGA REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/939725709-saga-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 89 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av sand, grus og produkter som står i forbindelse med dette, samt eie aksjer og delta i andre selskap.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 15.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000775890&sokeverdi=921903294&spraak=nb)
- 15.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000550542&sokeverdi=921903294&spraak=nb)
- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000404452&sokeverdi=921903294&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000546707&sokeverdi=921903294&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HEGNA GRUSTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/925578754-hegna-grustak-as) | Notodden | 6 | 10,8 mill. kr | −9,7 % |
| [LIDALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/889271612-lidalen-as) | Notodden | - | 0 kr | - |
| [LIDALEN GRUSTAK A/S](https://www.norscout.com/no/company/916857179-lidalen-grustak-a-s) | Notodden | 7 | 17,4 mill. kr | −15,7 % |
| [EIDE SANDTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/970956131-eide-sandtak-as) | Gloppen | - | 14,2 mill. kr | −1,3 % |
| [BERGQUIST PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/913851188-bergquist-pukk-as) | Aurskog-Høland | - | 13,8 mill. kr | −6,3 % |
| [SNARUM PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/914913438-snarum-pukkverk-as) | Modum | - | 14,3 mill. kr | +28,1 % |
| [FRUSTØL PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/914455057-frustol-pukkverk-as) | Kristiansand | - | 13,7 mill. kr | +7,6 % |
| [ROBUSTO AGDER AS](https://www.norscout.com/no/company/988550213-robusto-agder-as) | Birkenes | - | 14,5 mill. kr | +11,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.06.2026.
