---
title: "IRSLINGER AS (921963092): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IRSLINGER AS i Evje og Hornnes hadde 2,56 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Andreas Irslinger. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/921963092-irslinger-as"
---

# IRSLINGER AS

Produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer · Evje og Hornnes

- Org.nr: 921 963 092
- Daglig leder: Andreas Irslinger (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,56 mill. kr (+11,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 135 688 kr (Margin 5,3 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,3 % (meget god). Opp fra 15,3 % i 2024
- Likviditet: 0,95 (svak). Samme som i 2024
- Soliditet: −17,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −24,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −12,7 % | −25,2 % | 15,3 % | 17,3 % |
| Driftsmargin | - | −3,6 % | −10,0 % | 4,6 % | 5,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,65 | 0,95 | 0,95 |
| Soliditet | - | 8,3 % | −35,7 % | −24,9 % | −17,2 % |
| Gjeldsgrad | - | 11,0 | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 1 415 | 1 786 | 2 305 | 2 562 |
| Driftsresultat | 0 | −51 | −178 | 106 | 136 |
| Årsresultat | 0 | −53 | −222 | 25 | 78 |
| Driftsmargin | - | −3,6 % | −10,0 % | 4,6 % | 5,3 % |
| Sum gjeld | 0 | 736 | 828 | 969 | 926 |
| Sum driftskostnader | 0 | 1 466 | - | 2 198 | 2 427 |
| Finansresultat | 0 | −2 | - | −81 | −58 |
| Resultat før skatt | - | - | −248 | 25 | 78 |
| Anleggsmidler | 0 | 407 | 330 | 317 | 309 |
| Omløpsmidler | - | - | 280 | 459 | 481 |
| Sum eiendeler | 0 | 803 | 610 | 776 | 790 |
| Egenkapital | 0 | 67 | −218 | −193 | −136 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 433 | 486 | 504 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 395 | 483 | 422 |

## Ledelse og styre

- Andreas Irslinger: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kjetsåvegen 10, 4737 Hornnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.280 Produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer
- Etablert: 06.12.2018
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Størrelse: Nr. 24 av 87 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industriell treproduksjon og oppføring og vedlikehold av bygninger, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette. Selskapet kan også delta i andre selskapet med liknende virksomhet.

## Siste endringer

- 06.09.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000546497&sokeverdi=921963092&spraak=nb)
- 04.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000863653&sokeverdi=921963092&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SMELAND INTERIØR AS](https://www.norscout.com/no/company/918287140-smeland-interior-as) | Evje og Hornnes | 13 | 15,9 mill. kr | +14,2 % |
| [MILJØENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/915156398-miljoenergi-as) | Farsund | - | 2,75 mill. kr | +2,4 % |
| [KOLLEKT RAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/929487605-kollekt-rammer-as) | Oslo | - | 2,41 mill. kr | +58,9 % |
| [FRAMESHOP FAGERBORG AS](https://www.norscout.com/no/company/934998650-frameshop-fagerborg-as) | Oslo | - | 2,98 mill. kr | - |
| [LINN RAMMER INN AS](https://www.norscout.com/no/company/914216567-linn-rammer-inn-as) | Nordre Follo | - | 2,17 mill. kr | +59,4 % |
| [BR. BJØRNDALSÆTER TRESKJÆRERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/952072676-br-bjorndalsaeter-treskjaererverksted-as) | Oppdal | - | 3,29 mill. kr | +8,3 % |
| [RAMMEGALLERIET ELISE SELJ AS](https://www.norscout.com/no/company/917301603-rammegalleriet-elise-selj-as) | Oslo | - | 2,16 mill. kr | +7,0 % |
| [ESMA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989194259-esma-invest-as) | Tønsberg | - | 3,78 mill. kr | +36,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.07.2026.
