---
title: "BAKKEFARET FUS BARNEHAGE AS (922043035): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BAKKEFARET FUS BARNEHAGE AS i Drammen hadde 30,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 34 ansatte. Daglig leder er Linda Gulbrandsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922043035-bakkefaret-fus-barnehage-as"
---

# BAKKEFARET FUS BARNEHAGE AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Drammen · Etablert 2018

Heleid av [SFR BARNEHAGER AS](https://www.norscout.com/no/company/938641862-sfr-barnehager-as)

- Org.nr: 922 043 035
- Telefon: 99380001
- Nettsted: [bakkefaret.bhg.no](https://bakkefaret.bhg.no)
- Daglig leder: Linda Gulbrandsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 30,2 mill. kr (+3,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −357 515 kr (Margin −1,2 %)
- Ansatte: 34 (Ned fra 36 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 34
- oktober 2025: 33
- november 2025: 35
- desember 2025: 36
- februar 2026: 35
- mars 2026: 36
- mai 2026: 35
- juli 2026: 29
- august 2026: 27
- september 2026: 30
- oktober 2026: 34

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 24,9 % i 2024
- Likviditet: 1,54 (god). Opp fra 1,32 i 2024
- Soliditet: 35,4 % (god). Opp fra 24,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,2 % | 43,6 % | 24,9 % | −0,8 % |
| Driftsmargin | 3,2 % | 6,1 % | 9,8 % | 5,2 % | −1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 848,0 % | 781,0 % | 148,1 % | −2,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,14 | 1,07 | 1,32 | 1,54 |
| Soliditet | 1,0 % | 3,1 % | 7,8 % | 24,3 % | 35,4 % |
| Gjeldsgrad | 95,1 | 31,0 | 11,8 | 3,1 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 137 | 24 739 | 27 250 | 29 300 | 30 227 |
| Driftsresultat | 775 | 1 520 | 2 676 | 1 536 | −358 |
| Årsresultat | 622 | 1 323 | 2 285 | 1 504 | −44 |
| Driftsmargin | 3,2 % | 6,1 % | 9,8 % | 5,2 % | −1,2 % |
| Sum gjeld | 19 019 | 6 193 | 6 504 | 6 402 | 3 664 |
| Sum driftskostnader | 23 362 | - | 24 575 | 27 765 | 30 585 |
| Finansresultat | 22 | - | 254 | 393 | 301 |
| Resultat før skatt | - | 1 696 | 2 930 | 1 928 | −56 |
| Anleggsmidler | 159 | 171 | 72 | 10 | 23 |
| Omløpsmidler | - | 6 222 | 6 982 | 8 446 | 5 652 |
| Sum eiendeler | 19 219 | 6 393 | 7 054 | 8 456 | 5 674 |
| Egenkapital | 200 | 200 | 550 | 2 054 | 2 010 |
| Kortsiktig gjeld | - | 5 451 | 6 504 | 6 402 | 3 664 |
| Langsiktig gjeld | - | 742 | 0 | 0 | 0 |

## Konsern

211 selskaper.

- [SFR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913139747-sfr-holding-as) (Morselskap)
  - [SFR BARNEHAGER AS](https://www.norscout.com/no/company/938641862-sfr-barnehager-as)
    - BAKKEFARET FUS BARNEHAGE AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Linda Gulbrandsen: Daglig leder
- Magnus Blikshavn: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hvitveisbakken 1, 3050 Mjøndalen
- Postadresse: Postboks 362, 3051 Mjøndalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 16.10.2018
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TB ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/988368156-tb-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 72 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Barnehage.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000593350&sokeverdi=922043035&spraak=nb)
- 24.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000801325&sokeverdi=922043035&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SENTERBARNEHAGEN FUS AS](https://www.norscout.com/no/company/924536691-senterbarnehagen-fus-as) | Drammen | 28 | 19,4 mill. kr | +4,6 % |
| [KLOKKERGAARDEN KULTUR- OG NATURBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930060518-klokkergaarden-kultur-og-naturbarnehage-as) | Drammen | 27 | 16,3 mill. kr | +9,6 % |
| [DRAFNKOLLEN FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/924549661-drafnkollen-fus-barnehage-as) | Drammen | 22 | 19,7 mill. kr | +11,7 % |
| [NORLIGHTS MONTESSORIBARNEHAGE DRAMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/996176150-norlights-montessoribarnehage-drammen-as) | Drammen | 22 | 10,4 mill. kr | −1,5 % |
| [PREG BARNEHAGER ÅSSIDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/930452416-preg-barnehager-assiden-as) | Drammen | 14 | 8,76 mill. kr | +5,6 % |
| [BALTAZAR MENIGHETSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930472107-baltazar-menighetsbarnehage-as) | Drammen | 14 | 5,36 mill. kr | +4,7 % |
| [AKADEMIET DRAMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/985475296-akademiet-drammen-as) | Drammen | 35 | 58,1 mill. kr | +8,1 % |
| [FREE MOTION DRAMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/925947156-free-motion-drammen-as) | Drammen | 31 | 5,34 mill. kr | +10,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/drammen)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Helsebedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/drammen)
- [IT-selskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/drammen)
- [Transportbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/drammen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
