---
title: "SABRURA STEINKJER AS (922155399): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SABRURA STEINKJER AS i Steinkjer hadde 13,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Malin Evjen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922155399-sabrura-steinkjer-as"
---

# SABRURA STEINKJER AS

Drift av restauranter · Steinkjer · Etablert 2019

- Org.nr: 922 155 399
- Nettsted: [sabrurasushi.no](https://sabrurasushi.no)
- Daglig leder: Malin Evjen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,6 mill. kr (+7,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 637 049 kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 20 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 19
- oktober 2025: 21
- november 2025: 20
- januar 2026: 18
- februar 2026: 22
- mai 2026: 21
- juni 2026: 20
- juli 2026: 22
- september 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,0 % (meget god). Opp fra 3,5 % i 2024
- Likviditet: 0,96 (svak). Opp fra 0,82 i 2024
- Soliditet: 14,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 16,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −0,3 % | 3,5 % | 21,0 % |
| Driftsmargin | 1,7 % | −1,5 % | −0,1 % | 0,7 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −3,0 % | 20,6 % | 137,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,76 | 0,82 | 0,96 |
| Soliditet | 19,2 % | 17,4 % | 14,4 % | 16,4 % | 14,0 % |
| Gjeldsgrad | 4,2 | 4,7 | 5,9 | 5,1 | 6,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 558 | 10 533 | 11 178 | 12 601 | 13 558 |
| Driftsresultat | 162 | −158 | −8 | 88 | 637 |
| Årsresultat | 123 | −124 | −28 | 81 | 502 |
| Driftsmargin | 1,7 % | −1,5 % | −0,1 % | 0,7 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 2 125 | 1 812 | 2 111 | 2 220 | 3 080 |
| Sum driftskostnader | 9 396 | 10 691 | 11 186 | 12 513 | 12 921 |
| Finansresultat | −4 | −1 | −3 | −7 | 6 |
| Resultat før skatt | - | - | −11 | 81 | 643 |
| Anleggsmidler | 970 | 1 059 | 857 | 832 | 628 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 609 | 1 823 | 2 952 |
| Sum eiendeler | 2 631 | 2 194 | 2 466 | 2 655 | 3 580 |
| Egenkapital | 506 | 382 | 355 | 436 | 501 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 111 | 2 219 | 3 076 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Malin Evjen: Daglig leder og styrets leder
- Rune Evjen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sjøfartsgata 2, 7714 Steinkjer
- Postadresse: c/o Ast Regnskap AS, Olav Tryggvasons gate 40, 7011 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 08.01.2019
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [AST REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/977498651-ast-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 080 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Cafe- og serveringsvirksomhet, og dermed alt som står i den forbindelse.

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000672702&sokeverdi=922155399&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ORION PIZZAGRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/911760819-orion-pizzagrill-as) | Steinkjer | 21 | 13,7 mill. kr | −12,5 % |
| [JORDBÆRPIKENE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/992341130-jordbaerpikene-steinkjer-as) | Steinkjer | 16 | 11,3 mill. kr | +5,1 % |
| [MATIN AS](https://www.norscout.com/no/company/931678132-matin-as) | Steinkjer | 39 | 8,57 mill. kr | - |
| [SPARBU KRO AS](https://www.norscout.com/no/company/920451349-sparbu-kro-as) | Steinkjer | 16 | 4,67 mill. kr | −1,0 % |
| [OX GRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/934552865-ox-grill-as) | Steinkjer | 13 | 8,14 mill. kr | - |
| [STEINKJER BRØD & CIRKUS AS](https://www.norscout.com/no/company/989189972-steinkjer-brod-cirkus-as) | Steinkjer | 12 | 8,55 mill. kr | +41 % |
| [THAI-THAI STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/891098812-thai-thai-steinkjer-as) | Steinkjer | 11 | 9,69 mill. kr | +12,7 % |
| [SAHIN AS](https://www.norscout.com/no/company/995606488-sahin-as) | Steinkjer | 10 | 6,34 mill. kr | +43,3 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
