---
title: "ØYELEGE ARNT-OLE TVENNING AS (922159076): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØYELEGE ARNT-OLE TVENNING AS i Trondheim hadde 14 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922159076-oyelege-arnt-ole-tvenning-as"
---

# ØYELEGE ARNT-OLE TVENNING AS

Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester · Trondheim

- Org.nr: 922 159 076
- Styreleder: Arnt-Ole Tvenning

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14 mill. kr (+32,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,21 mill. kr (Margin 44,5 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 90,5 % (meget god). Opp fra 75,1 % i 2024
- Likviditet: 0,57 (svak). Ned fra 0,64 i 2024
- Soliditet: 18,1 % (god). Opp fra 7,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 15,7 % | 75,1 % | 90,5 % |
| Driftsmargin | 73,6 % | 19,8 % | 48,3 % | 34,0 % | 44,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 316,7 % | 201,0 % | 959,9 % | 670,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,17 | 13,05 | 0,64 | 0,57 |
| Soliditet | 9,7 % | 13,8 % | 7,1 % | 7,7 % | 18,1 % |
| Gjeldsgrad | 9,3 | 6,3 | 13,0 | 12,0 | 4,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 387 | 480 | 605 | 10 534 | 13 953 |
| Driftsresultat | 285 | 95 | 292 | 3 583 | 6 214 |
| Årsresultat | 223 | 74 | 220 | 2 729 | 4 922 |
| Driftsmargin | 73,6 % | 19,8 % | 48,3 % | 34 % | 44,5 % |
| Sum gjeld | 278 | 187 | 3 255 | 5 724 | 6 354 |
| Sum driftskostnader | - | - | 313 | 6 950 | 7 739 |
| Finansresultat | - | - | −11 | −86 | 87 |
| Resultat før skatt | 285 | 95 | 281 | 3 497 | 6 301 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 180 | 3 567 | 4 515 |
| Omløpsmidler | 308 | 218 | 3 325 | 2 636 | 3 240 |
| Sum eiendeler | 308 | 218 | 3 505 | 6 203 | 7 755 |
| Egenkapital | 30 | 30 | 250 | 479 | 1 401 |
| Kortsiktig gjeld | 278 | 187 | 255 | 4 112 | 5 704 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 3 000 | 1 613 | 650 |

## Ledelse og styre

- Arnt-Ole Tvenning: Styrets leder
- Tonje Andersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Olav Tryggvasons gate 24, 7011 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester
- Etablert: 17.01.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [TALERA AS](https://www.norscout.com/no/company/925913731-talera-as)
- Størrelse: Nr. 59 av 986 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive øyelegevirksomhet samt hva hermed står i naturlig forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 10.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000365959&sokeverdi=922159076&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000604447&sokeverdi=922159076&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MEDICUS OCULUS AS](https://www.norscout.com/no/company/993024414-medicus-oculus-as) | Trondheim | - | 14,4 mill. kr | +13,3 % |
| [TRABA AS](https://www.norscout.com/no/company/924790474-traba-as) | Trondheim | - | 13,9 mill. kr | +178,7 % |
| [PRESTMO SPESIALISTLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915657427-prestmo-spesialistlegesenter-as) | Trondheim | 5 | 4,15 mill. kr | +6,1 % |
| [VISUS ØYELEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/924925116-visus-oyelegesenter-as) | Trondheim | - | 11 mill. kr | +3,5 % |
| [TRONDHEIM HUDLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/982583713-trondheim-hudlegesenter-as) | Trondheim | 5 | 6,36 mill. kr | +13,6 % |
| [TRONDHEIM ØRE-NESE-HALS AS](https://www.norscout.com/no/company/922969612-trondheim-ore-nese-hals-as) | Trondheim | - | 11 mill. kr | +6,2 % |
| [BAASLAND-KLINIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914916135-baasland-klinikken-as) | Trondheim | 5 | 7,79 mill. kr | +2,4 % |
| [TRONDHEIM MAGE- OG TARMSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/928487962-trondheim-mage-og-tarmsenter-as) | Trondheim | - | 9,5 mill. kr | +2,7 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 11.06.2026.
