---
title: "SEMERK AS (922178933): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SEMERK AS i Sarpsborg hadde 71 555 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922178933-semerk-as"
---

# SEMERK AS

Detaljhandel med bredt vareutvalg ellers · Sarpsborg

Heleid av [MERO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989119559-mero-holding-as)

- Org.nr: 922 178 933
- Styreleder: Roar Hartvik Mellegård

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 71 555 kr
- Driftsresultat 2025: −201 334 kr (Margin −281,4 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −40,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,2 % i 2024
- Likviditet: 8,86 (meget god). Opp fra 0,00 i 2024
- Soliditet: 26,1 % (god). Opp fra 5,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −14,5 % | 1,1 % | 0,2 % | −40,9 % |
| Driftsmargin | 7,2 % | - | - | - | −281,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −14,6 % | 1,1 % | 0,3 % | −315,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 0,00 | 8,86 |
| Soliditet | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 5,1 % | 26,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 18,4 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 762 | 0 | 0 | 0 | 72 |
| Driftsresultat | 345 | −105 | −15 | −21 | −201 |
| Årsresultat | 275 | −79 | 6 | 1 | −162 |
| Driftsmargin | 7,2 % | - | - | - | −281,4 % |
| Sum gjeld | 0 | 0 | 0 | 553 | 289 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 21 | 273 |
| Finansresultat | - | - | - | 22 | −7 |
| Resultat før skatt | 353 | −79 | 6 | 1 | −208 |
| Anleggsmidler | 522 | 500 | 506 | 583 | 0 |
| Omløpsmidler | 56 | 0 | 73 | 0 | 391 |
| Sum eiendeler | 579 | 500 | 579 | 583 | 391 |
| Egenkapital | 579 | 500 | 579 | 30 | 102 |
| Kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 553 | 44 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsern

12 selskaper.

- [MERO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989119559-mero-holding-as) (Morselskap)
  - [ATILLITUM AS](https://www.norscout.com/no/company/979729278-atillitum-as) (90,1 % · 11 ansatte)
  - [BJØRNSTADMYRA 4 AS](https://www.norscout.com/no/company/920121314-bjornstadmyra-4-as)
  - [BJØRNSTADMYRA 6 AS](https://www.norscout.com/no/company/919190523-bjornstadmyra-6-as)
  - [GERISALE MULTI TRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/971212748-gerisale-multi-trade-as)
  - [GODTFRED EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/959821550-godtfred-eiendom-as)
  - [MERO EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/983219039-mero-eiendom-as)
  - [NOR-GASS AS](https://www.norscout.com/no/company/995397986-nor-gass-as)
  - [RINGTUN GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/993909076-ringtun-gruppen-as) (80 % · 11 ansatte)
  - SEMERK AS (Denne bedriften)
  - [TEAM TRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/980146375-team-trade-as)
  - [ØSTFOLDBYGG III AS](https://www.norscout.com/no/company/991928650-ostfoldbygg-iii-as)

## Ledelse og styre

- Roar Hartvik Mellegård: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bjørnstadmyra 4, 1712 Grålum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.120 Detaljhandel med bredt vareutvalg ellers
- Etablert: 12.01.2019
- Tidligere navn: BEGBYTUNET AS (2019 til 2025)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 23.05.2025
- Regnskapsfører: [ALVA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/993085405-alva-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 389 av 475 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, reklamebyrå samt deltakelse i andre selskap og alt som naturlig hører inn under dette.

## Siste endringer

- 23.09.2025: Næringskode endret
- 22.09.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 28.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000216625&sokeverdi=922178933&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LUUMII AS](https://www.norscout.com/no/company/932766027-luumii-as) | Sarpsborg | - | 1,5 mill. kr | - |
| [KREMMEREN AS](https://www.norscout.com/no/company/834491362-kremmeren-as) | Sarpsborg | - | 19 916 kr | - |
| [KVINGE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/815057252-kvinge-invest-as) | Sarpsborg | - | 0 kr | - |
| [SDHC AS](https://www.norscout.com/no/company/926038060-sdhc-as) | Sarpsborg | - | 0 kr | - |
| [HØYDAHL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928700119-hoydahl-holding-as) | Sarpsborg | - | 0 kr | - |
| [AURORA CAMPER AS](https://www.norscout.com/no/company/937484364-aurora-camper-as) | Sarpsborg | - | - | - |
| [ANISTELLA AS](https://www.norscout.com/no/company/924287756-anistella-as) | Sarpsborg | - | 81 986 kr | - |
| [MEAT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/996905381-meat-holding-as) | Sarpsborg | - | 60 425 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.06.2026.
