---
title: "HOLTET SAG OG MYR AS (922180245): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HOLTET SAG OG MYR AS i Eidskog hadde 12,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Leif Harald Lindkjølen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922180245-holtet-sag-og-myr-as"
---

# HOLTET SAG OG MYR AS

Saging og høvling av tre · Eidskog · Etablert 2019

- Org.nr: 922 180 245
- Daglig leder: Leif Harald Lindkjølen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,4 mill. kr (+22,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,04 mill. kr (Margin 8,4 %)
- Ansatte: 26 (Opp fra 21 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 21
- februar 2026: 22
- april 2026: 23
- juni 2026: 26
- august 2026: 27
- september 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,2 % (meget god). Opp fra 20,3 % i 2024
- Likviditet: 0,95 (svak). Opp fra 0,66 i 2024
- Soliditet: 41,7 % (meget god). Opp fra 26,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,5 % | 11,0 % | 20,3 % | 31,2 % |
| Driftsmargin | 5,7 % | −1,3 % | 2,8 % | 5,1 % | 8,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 31,0 % | 70,5 % | 79,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,72 | 0,66 | 0,95 |
| Soliditet | 37,1 % | 31,1 % | 22,6 % | 26,5 % | 41,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 2,2 | 3,4 | 2,8 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 203 | 10 243 | 8 813 | 10 087 | 12 381 |
| Driftsresultat | 470 | −135 | 250 | 510 | 1 036 |
| Årsresultat | 276 | −118 | 148 | 344 | 720 |
| Driftsmargin | 5,7 % | −1,3 % | 2,8 % | 5,1 % | 8,4 % |
| Sum gjeld | 1 534 | 1 747 | 1 564 | 2 223 | 2 131 |
| Sum driftskostnader | 7 732 | 10 378 | 8 563 | 9 577 | 11 345 |
| Finansresultat | −48 | −17 | −57 | −67 | −113 |
| Resultat før skatt | - | - | 193 | 443 | 923 |
| Anleggsmidler | 1 442 | 1 251 | 1 238 | 1 844 | 2 608 |
| Omløpsmidler | - | - | 783 | 1 179 | 1 043 |
| Sum eiendeler | 2 440 | 2 535 | 2 020 | 3 024 | 3 651 |
| Egenkapital | 906 | 788 | 457 | 801 | 1 521 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 092 | 1 777 | 1 098 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 471 | 446 | 1 033 |

## Ledelse og styre

- Leif Harald Lindkjølen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nessjøvegen 299, 2240 Magnor
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.110 Saging og høvling av tre
- Etablert: 16.01.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Revisor: [SØR-HEDMARK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985135088-sor-hedmark-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [OLAV SÆBØ REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/931598031-olav-saebo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 61 av 166 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Saging, leieskjæring og salg av trematerialer. Utvinning, produksjon og salg av torv. Selskapet kan også delta i andre selskaper med lignende formål og tilknyttede næringsvirksomheter.

## Siste endringer

- 06.09.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000689706&sokeverdi=922180245&spraak=nb)
- 06.09.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000729901&sokeverdi=922180245&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EIDSKOG STANGESKOVENE AS](https://www.norscout.com/no/company/984048785-eidskog-stangeskovene-as) | Eidskog | 57 | 363 mill. kr | +14 % |
| [ARBA ONE AS](https://www.norscout.com/no/company/894679212-arba-one-as) | Eidskog | 26 | 94,9 mill. kr | −31,2 % |
| [BRUSTAD BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/913731360-brustad-bruk-as) | Eidskog | - | 1,38 mill. kr | −15 % |
| [VAPLOCK AS](https://www.norscout.com/no/company/934751655-vaplock-as) | Eidskog | - | 184 710 kr | - |
| [FLAEN TREINDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/832541052-flaen-treindustrier-as) | Hurdal | 26 | 34,1 mill. kr | +25,8 % |
| [MOELVEN SØR-TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/835259072-moelven-sor-tre-as) | Kragerø | 22 | 97,4 mill. kr | +7,7 % |
| [BYGLANDSFJORD SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/927375281-byglandsfjord-sag-as) | Bygland | 29 | 87,9 mill. kr | +20,7 % |
| [TALGØ INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/929761200-talgo-invest-as) | Surnadal | 22 | 41,5 mill. kr | +18,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
