---
title: "NORDIC FUEL SYSTEMS AS (922189714): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORDIC FUEL SYSTEMS AS i Randaberg hadde 26,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Eilif Rasmussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922189714-nordic-fuel-systems-as"
---

# NORDIC FUEL SYSTEMS AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Randaberg

- Org.nr: 922 189 714
- Telefon: +4790148197
- E-post: post@nordicfuelsystems.no
- Nettsted: [nordicfuelsystems.no](https://www.nordicfuelsystems.no)
- Daglig leder: Eilif Rasmussen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,1 mill. kr (−23 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,86 mill. kr (Margin 7,1 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,0 % (meget god). Ned fra 52,4 % i 2024
- Likviditet: 1,41 (tilfredsstillende). Opp fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 31,9 % (god). Opp fra 29,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,2 % | 57,7 % | 52,4 % | 21,0 % |
| Driftsmargin | 12,8 % | 4,1 % | 13,5 % | 11,1 % | 7,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 44,8 % | 171,1 % | 163,6 % | 63,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,45 | 1,30 | 1,38 | 1,41 |
| Soliditet | 15,3 % | 32,5 % | 31,0 % | 29,0 % | 31,9 % |
| Gjeldsgrad | 5,5 | 2,1 | 2,2 | 2,5 | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 108 | 15 898 | 19 670 | 33 854 | 26 081 |
| Driftsresultat | 2 701 | 645 | 2 652 | 3 754 | 1 859 |
| Årsresultat | 2 059 | 397 | 1 973 | 2 765 | 1 375 |
| Driftsmargin | 12,8 % | 4,1 % | 13,5 % | 11,1 % | 7,1 % |
| Sum gjeld | 5 814 | 2 587 | 3 831 | 6 489 | 6 225 |
| Sum driftskostnader | - | - | 17 018 | 30 100 | 24 221 |
| Finansresultat | - | - | −115 | −185 | −86 |
| Resultat før skatt | 2 639 | 514 | 2 537 | 3 570 | 1 774 |
| Anleggsmidler | 50 | 79 | 558 | 1 037 | 697 |
| Omløpsmidler | 6 812 | 3 754 | 4 991 | 8 096 | 8 447 |
| Sum eiendeler | 6 863 | 3 833 | 5 550 | 9 133 | 9 144 |
| Egenkapital | 1 049 | 1 246 | 1 719 | 2 644 | 2 919 |
| Kortsiktig gjeld | 5 796 | 2 581 | 3 826 | 5 885 | 5 982 |
| Langsiktig gjeld | 18 | 6 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Eilif Rasmussen: Daglig leder og styremedlem
- Herbjørn Vestvik: Styrets leder
- Arne Frank Morten Pedersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Oddahaug 10, 4071 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 14.01.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Revisor: [FENDER AS](https://www.norscout.com/no/company/935413389-fender-as)
- Regnskapsfører: [KALLESTEN REVISJON OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/951499072-kallesten-revisjon-og-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 549 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, utvikling, drift og salg av produkter og tjenester til drivstoff og oljeteknisk bransje og det som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med slikt formål. Selskapet skal også importere og selge produkter, tjenester, og det som står i forbindelse med dette. Selskapet skal også yte konsulent virksomhet i sine respektive satsningsområder og det som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000456133&sokeverdi=922189714&spraak=nb)
- 25.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000802048&sokeverdi=922189714&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FIRE EATER AS](https://www.norscout.com/no/company/923119485-fire-eater-as) | Randaberg | 30 | 85,2 mill. kr | −23,6 % |
| [WTEX AS](https://www.norscout.com/no/company/932052849-wtex-as) | Randaberg | - | 23,6 mill. kr | - |
| [HOLTA & HÅLAND BILVASKUTSTYR AS](https://www.norscout.com/no/company/990759812-holta-haland-bilvaskutstyr-as) | Randaberg | 44 | 155 mill. kr | +7,3 % |
| [KOLTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/921646607-koltech-as) | Randaberg | - | 3,22 mill. kr | +31,5 % |
| [FLEX2FUTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/933127052-flex2future-as) | Randaberg | - | 1,83 mill. kr | - |
| [THORSTVEDT INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/998073782-thorstvedt-industriservice-as) | Randaberg | - | 1,74 mill. kr | −16,1 % |
| [AVFALLSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921991584-avfallservice-as) | Randaberg | - | 1,48 mill. kr | −14,4 % |
| [TLL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/919501847-tll-norge-as) | Randaberg | - | 1,16 mill. kr | −12,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
