---
title: "PZ-HOLDING AS (922201234): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PZ-HOLDING AS i Indre Fosen hadde 1,18 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922201234-pz-holding-as"
---

# PZ-HOLDING AS

Rengjøring av bygninger · Indre Fosen

- Org.nr: 922 201 234
- Styreleder: Peter Hubert Zensen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,18 mill. kr (+13,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,58 mill. kr (Margin −133,7 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −26,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −1,9 % i 2024
- Likviditet: 1,06 (tilfredsstillende). Ned fra 7,59 i 2024
- Soliditet: 17,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 46,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −13,4 % | −7,0 % | −1,9 % | −26,4 % |
| Driftsmargin | −772,2 % | −200,2 % | −114,4 % | −14,5 % | −133,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −20,1 % | −18,2 % | −10,5 % | −96,4 % |
| Likviditetsgrad | 29,13 | 13,03 | 17,23 | 7,59 | 1,06 |
| Soliditet | 97,0 % | 54,4 % | 50,7 % | 46,6 % | 17,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,8 | 1,0 | 1,1 | 4,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 36 | 413 | 438 | 1 044 | 1 182 |
| Driftsresultat | −278 | −827 | −501 | −151 | −1 580 |
| Årsresultat | 2 750 | −841 | −630 | −314 | −1 840 |
| Driftsmargin | −772,2 % | −200,2 % | −114,4 % | −14,5 % | −133,7 % |
| Sum gjeld | 143 | 3 162 | 3 057 | 3 243 | 4 759 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 1 195 | 2 763 |
| Finansresultat | - | - | - | −163 | −260 |
| Resultat før skatt | 2 762 | −841 | −630 | −314 | −1 840 |
| Anleggsmidler | 591 | 4 512 | 4 339 | 4 126 | 3 814 |
| Omløpsmidler | 4 165 | 2 423 | 1 861 | 1 945 | 1 933 |
| Sum eiendeler | 4 756 | 6 935 | 6 200 | 6 071 | 5 747 |
| Egenkapital | 4 613 | 3 773 | 3 142 | 2 828 | 988 |
| Kortsiktig gjeld | 143 | 186 | 108 | 256 | 1 822 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 2 976 | 2 950 | 2 986 | - |

## Ledelse og styre

- Peter Hubert Zensen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Fevågveien 541, 7110 Fevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 81.210 Rengjøring av bygninger
- Etablert: 30.01.2019
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Avdelinger: 2 i Fevåg
- Regnskapsfører: [ÅFJORD REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/975855635-afjord-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 770 av 1 207 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av renholdstjenester, å investere i aksjer, fast eiendom og andre verdipapirer. Herunder kjøp, salg og utnyttelse av fast eiendom og deltakelse i andre selskap.

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000525386&sokeverdi=922201234&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000474966&sokeverdi=922201234&spraak=nb)
- 19.05.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000276720&sokeverdi=922201234&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000611870&sokeverdi=922201234&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INDRE FOSEN RENHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/928326608-indre-fosen-renhold-as) | Indre Fosen | 8 | 2,63 mill. kr | +59 % |
| [LEKSVIK VEI AS](https://www.norscout.com/no/company/924446633-leksvik-vei-as) | Indre Fosen | - | 1,78 mill. kr | +0,7 % |
| [VEMA DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/931807307-vema-drift-as) | Indre Fosen | 7 | 2,07 mill. kr | −33,6 % |
| [RENT MILJØ RENHOLD OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/997379616-rent-miljo-renhold-oslo-as) | Oslo | - | 1,19 mill. kr | +2,2 % |
| [S.G FINANCE AS](https://www.norscout.com/no/company/919440627-s-g-finance-as) | Stord | - | 1,18 mill. kr | - |
| [HEIKE VASK & VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/998729408-heike-vask-vedlikehold-as) | Moss | - | 1,19 mill. kr | −8,8 % |
| [NORDAL RENHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/920649785-nordal-renhold-as) | Stange | - | 1,18 mill. kr | −26,9 % |
| [LØVINNE AS](https://www.norscout.com/no/company/929473876-lovinne-as) | Våler | - | 1,2 mill. kr | −0,8 % |

## Bedriftslister

- [Renholdsfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/oslo)
- [Renholdsfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/bergen)
- [Renholdsfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/baerum)
- [Renholdsfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/trondheim)
- [Renholdsfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/drammen)
- [Renholdsfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.07.2026.
