---
title: "LAMBERTSETER SPECSAVERS AS (922205256): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LAMBERTSETER SPECSAVERS AS i Oslo hadde 18,5 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 11 ansatte. Daglig leder er Anne Merete Tonheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922205256-lambertseter-specsavers-as"
---

# LAMBERTSETER SPECSAVERS AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Oslo · Etablert 2018

Heleid av [SPECSAVERS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/987644087-specsavers-norway-as)

- Org.nr: 922 205 256
- Nettsted: [specsavers.no](https://specsavers.no)
- Daglig leder: Anne Merete Tonheim (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 18,5 mill. kr (+15,5 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 1,38 mill. kr (Margin 7,4 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- juni 2026: 12
- juli 2026: 11

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 28,3 % (meget god). Opp fra 26,3 % i 2025
- Likviditet: 1,00 (svak). Ned fra 1,20 i 2025
- Soliditet: 12,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 16,0 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,1 % | 8,5 % | 26,3 % | 28,3 % |
| Driftsmargin | 2,5 % | 2,0 % | 2,6 % | 6,5 % | 7,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | 81,6 % | 45,2 % | 51,9 % | 154,1 % | 198,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,81 | 1,46 | 1,33 | 1,20 | 1,00 |
| Soliditet | 7,3 % | 10,4 % | 17,6 % | 16,0 % | 12,8 % |
| Gjeldsgrad | 12,8 | 8,6 | 4,7 | 5,3 | 6,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 092 | 11 494 | 12 816 | 16 015 | 18 503 |
| Driftsresultat | 255 | 229 | 339 | 1 043 | 1 376 |
| Årsresultat | 161 | 127 | 177 | 756 | 1 048 |
| Driftsmargin | 2,5 % | 2,0 % | 2,6 % | 6,5 % | 7,4 % |
| Sum gjeld | 4 258 | 3 946 | 2 977 | 3 640 | 4 716 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 14 971 | 17 127 |
| Finansresultat | - | - | - | −20 | −5 |
| Resultat før skatt | 206 | 179 | 284 | 1 024 | 1 370 |
| Anleggsmidler | 1 836 | 1 307 | 887 | 590 | 802 |
| Omløpsmidler | 2 755 | 3 098 | 2 727 | 3 742 | 4 606 |
| Sum eiendeler | 4 591 | 4 405 | 3 613 | 4 332 | 5 408 |
| Egenkapital | 333 | 459 | 636 | 692 | 692 |
| Kortsiktig gjeld | 1 525 | 2 128 | 2 046 | 3 121 | 4 615 |
| Langsiktig gjeld | 2 734 | 1 818 | 931 | 519 | - |

| 1 000 kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 3 246 |
| Driftsresultat | 191 |
| Årsresultat | 142 |
| Driftsmargin | 5,9 % |
| Sum gjeld | 2 232 |
| Sum driftskostnader | - |
| Finansresultat | - |
| Resultat før skatt | 181 |
| Anleggsmidler | 692 |
| Omløpsmidler | 1 713 |
| Sum eiendeler | 2 405 |
| Egenkapital | 172 |
| Kortsiktig gjeld | 1 718 |
| Langsiktig gjeld | 514 |

## Konsern

14 selskaper.

- [SPECSAVERS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/987644087-specsavers-norway-as) (Morselskap)
  - [ARENDAL SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/914386543-arendal-specsavers-as) (13 ansatte)
  - [BY17 SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/929502604-by17-specsavers-as)
  - [BY18 SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/937902700-by18-specsavers-as)
  - [BY19 SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/937887078-by19-specsavers-as)
  - [JEKTA SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/929499298-jekta-specsavers-as) (7 ansatte)
  - [KVADRAT SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/929502493-kvadrat-specsavers-as) (12 ansatte)
  - LAMBERTSETER SPECSAVERS AS (Denne bedriften)
  - [LILLE GRENSEN SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/929502566-lille-grensen-specsavers-as) (10 ansatte)
  - [LINDERUD SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/914386551-linderud-specsavers-as) (7 ansatte)
  - [METRO SKÅRER SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/912418723-metro-skarer-specsavers-as) (9 ansatte)
  - [MO I RANA SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/922205450-mo-i-rana-specsavers-as) (5 ansatte)
  - [SØRLANDSSENTERET SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/912418685-sorlandssenteret-specsavers-as) (11 ansatte)
  - [TVEITA SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/822204902-tveita-specsavers-as) (10 ansatte)

## Ledelse og styre

- Anne Merete Tonheim: Daglig leder og styremedlem
- Richard Neil Owens: Styrets leder
- Henning Jørgen Færden: Styremedlem
- Nina Helen Kleppe: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Lambertsenter senter, Cecilie Thoresens vei 17, 1153 Oslo
- Postadresse: Postboks 788 Sentrum, 0106 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 20.11.2018
- Tidligere navn: BY8 SPECSAVERS AS (2019 til 2020)
- Aksjekapital: 30 125 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 65 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel med optiske varer samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000498702&sokeverdi=922205256&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MANGLERUD SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/966710993-manglerud-specsavers-as) | Oslo | 13 | 12,1 mill. kr | +7,6 % |
| [HENRIK IBSENS GATE SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/930344648-henrik-ibsens-gate-specsavers-as) | Oslo | 11 | 14,4 mill. kr | +8,8 % |
| [TORGGATA SYNSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918932437-torggata-synssenter-as) | Oslo | 13 | 23,9 mill. kr | +2,4 % |
| [STOVNER SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/995798247-stovner-specsavers-as) | Oslo | 11 | 12,9 mill. kr | +23,4 % |
| [Gundersen & Løken Optikk AS](https://www.norscout.com/no/company/930754552-gundersen-loken-optikk-as) | Oslo | 14 | 28,1 mill. kr | +6,0 % |
| [LAMBERTSETER UR & OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/916897472-lambertseter-ur-optikk-as) | Oslo | 11 | 9,17 mill. kr | +10,6 % |
| [KCI MEDICAL AS](https://www.norscout.com/no/company/988885614-kci-medical-as) | Oslo | 14 | 136 mill. kr | +6,8 % |
| [TVEITA SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/822204902-tveita-specsavers-as) | Oslo | 10 | 13,9 mill. kr | +7,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
