---
title: "M12 STAVANGER AS (922212384): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "M12 STAVANGER AS i Stavanger hadde 14,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Karl-Henning Svendsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922212384-m12-stavanger-as"
---

# M12 STAVANGER AS

Drift av restauranter · Stavanger · Etablert 2019

- Org.nr: 922 212 384
- Daglig leder: Karl-Henning Svendsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,9 mill. kr (−6,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,05 mill. kr (Margin 7,0 %)
- Ansatte: 11 (Ned fra 14 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 12
- oktober 2025: 13
- november 2025: 14
- juli 2026: 15
- september 2026: 12
- oktober 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,7 % (god). Ned fra 17,6 % i 2024
- Likviditet: 0,16 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,13 i 2024
- Soliditet: 43,3 % (meget god). Opp fra 28,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,7 % | 2,7 % | 17,6 % | 13,7 % |
| Driftsmargin | 17,4 % | 6,7 % | 1,9 % | 10,2 % | 7,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 5,5 % | 80,1 % | 35,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,16 | 0,13 | 0,16 |
| Soliditet | 8,9 % | 13,6 % | 12,4 % | 28,6 % | 43,3 % |
| Gjeldsgrad | 10,2 | 6,4 | 7,1 | 2,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 678 | 13 039 | 12 689 | 15 863 | 14 890 |
| Driftsresultat | 814 | 867 | 238 | 1 614 | 1 048 |
| Årsresultat | 634 | 525 | 53 | 1 129 | 671 |
| Driftsmargin | 17,4 % | 6,7 % | 1,9 % | 10,2 % | 7,0 % |
| Sum gjeld | 6 795 | 7 570 | 8 791 | 5 928 | 3 982 |
| Sum driftskostnader | 3 864 | 12 172 | 12 450 | 14 249 | 13 842 |
| Finansresultat | −1 | −200 | −171 | −167 | −102 |
| Resultat før skatt | - | - | 67 | 1 448 | 946 |
| Anleggsmidler | 6 741 | 8 043 | 8 663 | 7 506 | 6 394 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 370 | 793 | 630 |
| Sum eiendeler | 7 460 | 8 759 | 10 033 | 8 300 | 7 024 |
| Egenkapital | 664 | 1 189 | 1 242 | 2 371 | 3 042 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 8 791 | 5 928 | 3 982 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Karl-Henning Svendsen: Daglig leder og styremedlem
- Benjamin Filiph Sebastian Gripenberg: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: 3.etg, Skagen 27, 4006 Stavanger
- Postadresse: c/o Noho Norway AS, Nedre Slottsgate 21, 0157 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 16.01.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2021
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset)
- Størrelse: Nr. 946 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drft av bar og restaurant og hva som naturlig hører sammen med dette. Deltagelse i annen forretningsvirksomhet og hva som står i forbindelse hermed.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 14.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000775908&sokeverdi=922212384&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000544360&sokeverdi=922212384&spraak=nb)
- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000518157&sokeverdi=922212384&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000647702&sokeverdi=922212384&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BB MADLA AS](https://www.norscout.com/no/company/935749883-bb-madla-as) | Stavanger | 12 | 1,34 mill. kr | - |
| [SUSHI MARIERO AS](https://www.norscout.com/no/company/923091661-sushi-mariero-as) | Stavanger | 11 | 5,98 mill. kr | +2,3 % |
| [THAI TAKE AWAY STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/912520870-thai-take-away-stavanger-as) | Stavanger | 12 | 2,45 mill. kr | +12,6 % |
| [GÅDJÅ ETIOPISK RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/914524717-gadja-etiopisk-restaurant-as) | Stavanger | 11 | 5,76 mill. kr | +9,8 % |
| [GREENER FOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/931617230-greener-food-as) | Stavanger | 12 | 2,71 mill. kr | +41,8 % |
| [MIYAKO STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926447831-miyako-stavanger-as) | Stavanger | 11 | 5,29 mill. kr | −8,9 % |
| [THAI SPICY AS](https://www.norscout.com/no/company/822774822-thai-spicy-as) | Stavanger | 12 | 6,69 mill. kr | +8,2 % |
| [BILOS KEBAB OG PIZZA HOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/935520134-bilos-kebab-og-pizza-house-as) | Stavanger | 11 | 4,39 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
