---
title: "KNUT OLAV SUNDLAND AS (922234736): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KNUT OLAV SUNDLAND AS i Sør-Aurdal hadde 15,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Stian Dokken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922234736-knut-olav-sundland-as"
---

# KNUT OLAV SUNDLAND AS

Grunnarbeid · Sør-Aurdal · Etablert 2019

- Org.nr: 922 234 736
- Telefon: +4790949978
- E-post: stian@dokken-anlegg.no
- Nettsted: [knutosundland.no](https://knutosundland.no)
- Daglig leder: Stian Dokken (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,8 mill. kr (+30,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −45 123 kr (Margin −0,3 %)
- Ansatte: 17 (Opp fra 15 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- desember 2025: 15
- januar 2026: 12
- februar 2026: 14
- mars 2026: 13
- april 2026: 14
- mai 2026: 15
- juni 2026: 17
- juli 2026: 18
- oktober 2026: 17

### Per sted

- Krokkleiva: 17 ansatte
- Vang i Valdres: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −2,3 % i 2024
- Likviditet: 1,17 (tilfredsstillende). Ned fra 2,23 i 2024
- Soliditet: 19,6 % (god). Ned fra 56,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,0 % | 2,8 % | −2,3 % | −0,6 % |
| Driftsmargin | −10,8 % | 2,9 % | 1,3 % | −1,2 % | −0,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 4,2 % | −3,9 % | −2,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,66 | 2,23 | 1,17 |
| Soliditet | 55,4 % | 69,3 % | 63,4 % | 56,4 % | 19,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,4 | 0,6 | 0,8 | 4,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 429 | 11 481 | 10 069 | 12 045 | 15 767 |
| Driftsresultat | −1 454 | 336 | 132 | −145 | −45 |
| Årsresultat | −1 133 | 165 | 114 | −97 | −67 |
| Driftsmargin | −10,8 % | 2,9 % | 1,3 % | −1,2 % | −0,3 % |
| Sum gjeld | 2 547 | 1 749 | 1 720 | 2 606 | 5 606 |
| Sum driftskostnader | 14 883 | 11 145 | 9 937 | 12 190 | 15 812 |
| Finansresultat | 2 | 4 | 14 | 21 | −9 |
| Resultat før skatt | - | - | 146 | −125 | −54 |
| Anleggsmidler | 962 | 403 | 261 | 533 | 430 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 434 | 5 448 | 6 544 |
| Sum eiendeler | 5 711 | 5 698 | 4 695 | 5 981 | 6 974 |
| Egenkapital | 3 164 | 3 949 | 2 975 | 3 375 | 1 369 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 667 | 2 440 | 5 606 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 54 | 167 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Dokken: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hagagrendvegen 166, 2933 Reinli
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 04.02.2019
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2019
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [HETOR REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/942099975-hetor-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 878 av 4 706 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive innenfor anleggsservice og maskinentreprenør. Selskapet skal også kunne delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 27.07.2026: Styret endret
- 26.05.2026: Regnskapsfører endret
- 13.05.2026: Regnskapsfører endret
- 07.04.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000637828&sokeverdi=922234736&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000606306&sokeverdi=922234736&spraak=nb)
- 07.04.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000156616&sokeverdi=922234736&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000539143&sokeverdi=922234736&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VA ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/820504062-va-entreprenor-as) | Sør-Aurdal | 21 | 31,9 mill. kr | −5,5 % |
| [HEDALEN HYTTESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/997098668-hedalen-hytteservice-as) | Sør-Aurdal | - | 6,49 mill. kr | −2,9 % |
| [DOKKEN BYGG OG ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/916594631-dokken-bygg-og-anlegg-as) | Sør-Aurdal | 30 | 43,6 mill. kr | −36,1 % |
| [ÅSLIBRÅTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912316483-aslibraten-as) | Sør-Aurdal | - | 3,91 mill. kr | +12,6 % |
| [BRØDRENE DOKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/898484262-brodrene-dokken-as) | Sør-Aurdal | 81 | 268 mill. kr | +3,9 % |
| [ØYVIND JORDET AS](https://www.norscout.com/no/company/920779522-oyvind-jordet-as) | Sør-Aurdal | - | 3,03 mill. kr | −34,6 % |
| [EN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/928232344-en-maskin-as) | Sør-Aurdal | - | 3,01 mill. kr | +17,3 % |
| [LARS MARTIN GRØV AS](https://www.norscout.com/no/company/833467972-lars-martin-grov-as) | Sør-Aurdal | - | 2,71 mill. kr | +16,1 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
