---
title: "VLW RACING AS (922257833): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VLW RACING AS i Melhus hadde 2,34 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922257833-vlw-racing-as"
---

# VLW RACING AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Melhus

- Org.nr: 922 257 833
- Styreleder: Vegard Wolden

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,34 mill. kr (+42 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −993 kr (Margin 0,0 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,39 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,36 i 2024
- Soliditet: 9,7 % (svak). Ned fra 13,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | −10,3 % | 12,2 % | 5,8 % | 5,2 % | 0,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 77,1 % | 22,2 % | −54,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,28 | 0,36 | 0,39 |
| Soliditet | −12,9 % | 17,2 % | 10,6 % | 13,4 % | 9,7 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,8 | 8,5 | 6,5 | 9,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 703 | 1 221 | 1 323 | 1 647 | 2 339 |
| Driftsresultat | −176 | 149 | 77 | 85 | −1 |
| Årsresultat | −137 | 99 | 50 | 20 | −45 |
| Driftsmargin | −10,3 % | 12,2 % | 5,8 % | 5,2 % | 0,0 % |
| Sum gjeld | 357 | 279 | 915 | 831 | 775 |
| Sum driftskostnader | 1 880 | 1 072 | - | 1 561 | 2 340 |
| Finansresultat | −11 | −23 | - | −59 | −56 |
| Resultat før skatt | - | - | 64 | 26 | −57 |
| Anleggsmidler | 135 | 87 | 768 | 663 | 556 |
| Omløpsmidler | - | - | 255 | 295 | 303 |
| Sum eiendeler | 316 | 337 | 1 023 | 959 | 859 |
| Egenkapital | −41 | 58 | 108 | 128 | 83 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 915 | 831 | 775 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Vegard Wolden: Styrets leder
- Anne Lisbeth Grønnesby: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Åsvegen 340, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 07.02.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Regnskapsfører: JAN HAVDAL
- Størrelse: Nr. 138 av 403 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Travtrener.

## Kunngjøringer

- 26.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000299425&sokeverdi=922257833&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STALL ØYSAND AS](https://www.norscout.com/no/company/971193867-stall-oysand-as) | Melhus | - | 2,59 mill. kr | −8,6 % |
| [VMM AS](https://www.norscout.com/no/company/934564472-vmm-as) | Melhus | - | 324 000 kr | - |
| [N. MUNKHAUGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/815783352-n-munkhaugen-holding-as) | Melhus | - | 7,08 mill. kr | +18,9 % |
| [RINGEN MOTORSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/931698230-ringen-motorsport-as) | Melhus | - | 32 000 kr | - |
| [N. MUNKHAUGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914310881-n-munkhaugen-as) | Melhus | - | 12 773 kr | - |
| [MAXFORM AS](https://www.norscout.com/no/company/997993462-maxform-as) | Melhus | - | 2,31 mill. kr | +19,5 % |
| [FORTEM GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/925719331-fortem-gruppen-as) | Melhus | - | 1,12 mill. kr | - |
| [TEBE SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/988131709-tebe-sport-as) | Melhus | 11 | 40,7 mill. kr | +60,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 27.05.2026.
