---
title: "VN UTVIKLING AS (922272441): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VN UTVIKLING AS i Arendal hadde 48,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Cato Dippner. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922272441-vn-utvikling-as"
---

# VN UTVIKLING AS

Oppføring av bygninger · Arendal · Etablert 2019

- Org.nr: 922 272 441
- Daglig leder: Cato Dippner

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 48,4 mill. kr (−59,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −138 193 kr (Margin −0,3 %)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 124 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,1 % (meget god). Opp fra 13,8 % i 2024
- Likviditet: 1,59 (god). Opp fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 43,4 % (meget god). Opp fra 39,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,1 % | 67,4 % | 13,8 % | 15,1 % |
| Driftsmargin | 6,4 % | 5,9 % | 5,1 % | 5,8 % | −0,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 51,8 % | 122,5 % | 22,6 % | 37,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,64 | 1,31 | 3,16 | 1,13 | 1,59 |
| Soliditet | 73,8 % | 39,3 % | 75,6 % | 39,9 % | 43,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 1,5 | 0,3 | 1,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 77 293 | 176 694 | 106 206 | 119 616 | 48 362 |
| Driftsresultat | 4 934 | 10 411 | 5 442 | 6 987 | −138 |
| Årsresultat | 29 349 | 17 367 | 52 598 | 6 322 | 4 301 |
| Driftsmargin | 6,4 % | 5,9 % | 5,1 % | 5,8 % | −0,3 % |
| Sum gjeld | 14 348 | 55 260 | 17 035 | 28 663 | 5 815 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 112 629 | 48 500 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 122 | 4 519 |
| Resultat før skatt | 30 459 | 19 771 | 54 224 | 8 109 | 4 381 |
| Anleggsmidler | 6 704 | 22 027 | 16 172 | 16 126 | 1 932 |
| Omløpsmidler | 48 106 | 69 062 | 53 591 | 31 585 | 8 333 |
| Sum eiendeler | 54 810 | 91 089 | 69 762 | 47 712 | 10 265 |
| Egenkapital | 40 462 | 35 829 | 52 727 | 19 049 | 4 450 |
| Kortsiktig gjeld | 13 218 | 52 908 | 16 952 | 27 884 | 5 232 |
| Langsiktig gjeld | 1 130 | 2 353 | 83 | 779 | 583 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 123 759 |
| Driftsresultat | 53 845 |
| Årsresultat | 58 901 |
| Driftsmargin | 43,5 % |
| Sum gjeld | 17 257 |
| Sum driftskostnader | 69 914 |
| Finansresultat | 7 928 |
| Resultat før skatt | 61 773 |
| Anleggsmidler | 17 571 |
| Omløpsmidler | 54 980 |
| Sum eiendeler | 72 551 |
| Egenkapital | 55 294 |
| Kortsiktig gjeld | 17 174 |
| Langsiktig gjeld | 83 |

## Ledelse og styre

- Cato Dippner: Daglig leder
- Bjørn Roar Vedal: Styrets leder
- Helge Nilsen: Styremedlem
- Eirik Andersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Munkestø 22, 4823 Nedenes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 12.02.2019
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [ECIT NORMANN & ØYGARDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919495324-ecit-normann-oygarden-as)
- Størrelse: Nr. 630 av 9 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive virksomhet innenfor eiendomsutvikling, entreprenør og investering i andre selskaper og alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Regnskapsfører endret
- 13.10.2026: Daglig leder endret
- 23.05.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 13.10.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000796455&sokeverdi=922272441&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000510802&sokeverdi=922272441&spraak=nb)
- 23.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000296339&sokeverdi=922272441&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PROLØSNINGER AS](https://www.norscout.com/no/company/931501003-prolosninger-as) | Arendal | 5 | 1,29 mill. kr | −1,8 % |
| [ARENDAL NYBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/933523519-arendal-nybygg-as) | Arendal | - | 10,1 mill. kr | - |
| [KENNETH OLSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/994276670-kenneth-olsen-holding-as) | Arendal | 5 | 1,38 mill. kr | −55,4 % |
| [EYDE MATERIAL PARK DEVELOPMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/932303612-eyde-material-park-development-as) | Arendal | - | 10 mill. kr | 0,0 % |
| [VTG BYGGSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/915750443-vtg-byggservice-as) | Arendal | 5 | 2 mill. kr | +13,3 % |
| [MP-BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/913442814-mp-bygg-as) | Arendal | - | 6,97 mill. kr | +27,4 % |
| [WIEDER BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/929936213-wieder-bygg-as) | Arendal | 5 | 2,61 mill. kr | −20,5 % |
| [ERE ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/918869034-ere-entreprenor-as) | Arendal | - | 5,92 mill. kr | −26,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
