---
title: "BJERVAMOEN TREVARE AS (922374120): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BJERVAMOEN TREVARE AS i Nome hadde 10,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Sanna Bastiansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922374120-bjervamoen-trevare-as"
---

# BJERVAMOEN TREVARE AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Nome · Etablert 2019

- Org.nr: 922 374 120
- Daglig leder: Sanna Bastiansen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,4 mill. kr (+6,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 141 239 kr (Margin 1,4 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 8 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 8
- mars 2026: 10
- september 2026: 11
- oktober 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,1 % (svak). Ned fra 14,9 % i 2024
- Likviditet: 2,43 (meget god). Opp fra 2,12 i 2024
- Soliditet: 62,6 % (meget god). Opp fra 57,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,7 % | 31,5 % | 14,9 % | 3,1 % |
| Driftsmargin | 5,6 % | 6,1 % | 11,6 % | 7,2 % | 1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 54,8 % | 24,1 % | 4,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,48 | 2,12 | 2,43 |
| Soliditet | 46,8 % | 47,9 % | 64,2 % | 57,2 % | 62,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,1 | 0,6 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 194 | 10 813 | 11 388 | 9 770 | 10 377 |
| Driftsresultat | 567 | 663 | 1 317 | 705 | 141 |
| Årsresultat | 426 | 499 | 1 013 | 538 | 104 |
| Driftsmargin | 5,6 % | 6,1 % | 11,6 % | 7,2 % | 1,4 % |
| Sum gjeld | 1 550 | 2 025 | 1 602 | 2 145 | 1 731 |
| Sum driftskostnader | 9 627 | 10 150 | 10 071 | 9 065 | 10 236 |
| Finansresultat | −19 | −23 | −18 | −14 | −7 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 299 | 691 | 135 |
| Anleggsmidler | 548 | 523 | 500 | 467 | 434 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 978 | 4 544 | 4 198 |
| Sum eiendeler | 2 915 | 3 889 | 4 478 | 5 012 | 4 632 |
| Egenkapital | 1 365 | 1 864 | 2 877 | 2 867 | 2 901 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 602 | 2 145 | 1 731 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Sanna Bastiansen: Daglig leder og styremedlem
- Torbjørn Bastiansen: Styrets leder
- Helle Bastiansen: Varamedlem
- Gerd Tove Vassend: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Meierigata 4, 3825 Lunde
- Postadresse: Postboks 16, 3832 Lunde
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 18.02.2019
- Aksjekapital: 40 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2019
- Revisor: [AVANTI REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921197233-avanti-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [VESTMAR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982913195-vestmar-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 53 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av vinduer og andre produkter av tre, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.

## Siste endringer

- 26.01.2026: Torbjørn Bastiansen fratrådt som daglig leder
- 26.01.2026: Sanna Bastiansen ny som daglig leder

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000558578&sokeverdi=922374120&spraak=nb)
- 26.01.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000028861&sokeverdi=922374120&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AJER OG NILSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926192957-ajer-og-nilsen-as) | Nome | - | 2,91 mill. kr | +5,8 % |
| [ØSTBYS TREVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/875950762-ostbys-trevarefabrikk-as) | Halden | 12 | 12,4 mill. kr | +12,3 % |
| [ATTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/870926642-attre-as) | Våler | 11 | 23,2 mill. kr | +17 % |
| [EGE DØRER AS](https://www.norscout.com/no/company/919050284-ege-dorer-as) | Gjesdal | 12 | 21,3 mill. kr | +3,4 % |
| [BOTNEN ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/937219369-botnen-entreprenor-as) | Kvam | 11 | 21,8 mill. kr | −7,6 % |
| [LUNDEN SNEKKERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/930466816-lunden-snekkerverksted-as) | Lyngdal | 14 | 11,7 mill. kr | +15,2 % |
| [HØIBY SNEKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/963614071-hoiby-snekkeri-as) | Selbu | 10 | 17,3 mill. kr | +5,2 % |
| [VOSS MØBEL OG TREVAREVERKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/923553738-voss-mobel-og-trevareverkstad-as) | Voss | 14 | 28,3 mill. kr | +9,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
