---
title: "STAVANGER VINFEST AS (922412502): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER VINFEST AS i Stavanger hadde 1,88 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Torill Renaa. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922412502-stavanger-vinfest-as"
---

# STAVANGER VINFEST AS

Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet · Stavanger

- Org.nr: 922 412 502
- Daglig leder: Torill Renaa (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,88 mill. kr (+29 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 72 851 kr (Margin 3,9 %)
- Etablert: 2018

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,21 (tilfredsstillende). Opp fra 1,20 i 2024
- Soliditet: 17,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 16,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | −148,9 % | 21,5 % | −22,3 % | 24,5 % | 3,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 938,1 % | −316,8 % | 303,4 % | 22,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,74 | 1,69 | 0,93 | 1,20 | 1,21 |
| Soliditet | −35,1 % | 41,0 % | −7,7 % | 16,6 % | 17,7 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,4 | - | 5,0 | 4,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 47 | 1 829 | 1 315 | 1 455 | 1 877 |
| Driftsresultat | −70 | 394 | −293 | 357 | 73 |
| Årsresultat | −70 | 394 | −293 | 343 | 56 |
| Driftsmargin | −148,9 % | 21,5 % | −22,3 % | 24,5 % | 3,9 % |
| Sum gjeld | 597 | 344 | 758 | 1 455 | 1 700 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 1 098 | 1 804 |
| Finansresultat | - | - | - | - | −1 |
| Resultat før skatt | −70 | 394 | −293 | 357 | 72 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 442 | 583 | 704 | 1 744 | 2 065 |
| Sum eiendeler | 442 | 583 | 704 | 1 744 | 2 065 |
| Egenkapital | −155 | 239 | −54 | 289 | 365 |
| Kortsiktig gjeld | 597 | 344 | 758 | 1 455 | 1 700 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Torill Renaa: Daglig leder og styremedlem
- Bjørn Erik Sandvaag: Styrets leder
- Lars-Erik Kristiansen: Styremedlem
- Christoffer Ingebretsen: Styremedlem
- Nadia Myro: Styremedlem
- Sondre Arnevik: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Øvre Holmegate 20, 4006 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 90.390 Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
- Etablert: 21.12.2018
- Aksjekapital: 110 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.03.2023
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 392 av 996 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å skape aktivitet i Stavanger sentrum gjennom fellesarrangementer og samarbeidsprosjekter mellom aksjonærene og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder gjennom eierskap i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000278075&sokeverdi=922412502&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LIFESOUND AS](https://www.norscout.com/no/company/998874912-lifesound-as) | Stavanger | - | 1,99 mill. kr | +23,7 % |
| [PARTUM MB! AS](https://www.norscout.com/no/company/991380299-partum-mb-as) | Stavanger | - | 1,33 mill. kr | −51,9 % |
| [LYDFIX LSS AS](https://www.norscout.com/no/company/930928267-lydfix-lss-as) | Stavanger | - | 3,11 mill. kr | +69 % |
| [ELEFANT WORKSPACE AS](https://www.norscout.com/no/company/913624475-elefant-workspace-as) | Stavanger | - | 1,12 mill. kr | −47 % |
| [MABLISFEST AS](https://www.norscout.com/no/company/916547773-mablisfest-as) | Stavanger | - | 9,52 mill. kr | +25,9 % |
| [THE KIT AS](https://www.norscout.com/no/company/998600014-the-kit-as) | Stavanger | - | 860 150 kr | - |
| [LAMPEFEBER AS](https://www.norscout.com/no/company/926585703-lampefeber-as) | Stavanger | - | 26,2 mill. kr | +61,2 % |
| [MONTRACHET AS](https://www.norscout.com/no/company/925822213-montrachet-as) | Stavanger | - | 477 927 kr | −67,6 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.05.2026.
