---
title: "INDERØY MOSTERI AS (922606390): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INDERØY MOSTERI AS i Inderøy hadde 5,64 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Yngve Henriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922606390-inderoy-mosteri-as"
---

# INDERØY MOSTERI AS

Produksjon av juice av frukt og grønnsaker · Inderøy · Etablert 2019

- Org.nr: 922 606 390
- Daglig leder: Yngve Henriksen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,64 mill. kr (+1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 646 202 kr (Margin 11,5 %)
- Ansatte: 10 (Ned fra 12 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 12
- november 2025: 13
- januar 2026: 8
- juni 2026: 10
- juli 2026: 9
- august 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,3 % (god). Ned fra 21,8 % i 2024
- Likviditet: 1,28 (tilfredsstillende). Opp fra 1,27 i 2024
- Soliditet: 21,8 % (god). Opp fra 16,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,1 % | 32,9 % | 21,8 % | 13,3 % |
| Driftsmargin | −23,1 % | 2,8 % | 23,7 % | 14,9 % | 11,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 7 952,7 % | 116,9 % | 44,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,59 | 1,27 | 1,28 |
| Soliditet | −13,0 % | −11,2 % | 9,6 % | 16,8 % | 21,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 9,4 | 5,0 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 733 | 2 392 | 3 820 | 5 589 | 5 642 |
| Driftsresultat | −400 | 66 | 905 | 833 | 646 |
| Årsresultat | −372 | −34 | 568 | 488 | 330 |
| Driftsmargin | −23,1 % | 2,8 % | 23,7 % | 14,9 % | 11,5 % |
| Sum gjeld | 2 088 | 2 724 | 2 761 | 3 870 | 3 984 |
| Sum driftskostnader | 2 133 | 2 326 | 2 915 | 4 756 | 4 996 |
| Finansresultat | −53 | −110 | −177 | −206 | −223 |
| Resultat før skatt | - | - | 728 | 627 | 423 |
| Anleggsmidler | 1 051 | 1 684 | 2 005 | 3 202 | 3 799 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 049 | 1 449 | 1 295 |
| Sum eiendeler | 1 847 | 2 449 | 3 054 | 4 651 | 5 094 |
| Egenkapital | −241 | −275 | 293 | 781 | 1 110 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 405 | 1 138 | 1 008 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 356 | 2 732 | 2 976 |

## Ledelse og styre

- Yngve Henriksen: Daglig leder og styrets leder
- Maren Myrvold: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Yngve Henriksen, Snertingvegen 40, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.320 Produksjon av juice av frukt og grønnsaker
- Etablert: 25.02.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2019
- Regnskapsfører: [SIRIUS ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/927411296-sirius-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 27 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby mottak, pressing, foredling og salg av frukt, bær, grønnsaker og ville vekster, og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 06.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000593411&sokeverdi=922606390&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [A/S Røra Fabrikker](https://www.norscout.com/no/company/916915144-a-s-rora-fabrikker) | Inderøy | 78 | 362 mill. kr | +5,0 % |
| [RØRA BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/967462284-rora-bakeri-as) | Inderøy | 14 | 7,1 mill. kr | +7,4 % |
| [JAN'S PØLSEMAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/924675594-jan-s-polsemakeri-as) | Inderøy | 7 | 2,23 mill. kr | +22,9 % |
| [HAVFRUENE. AS](https://www.norscout.com/no/company/987753234-havfruene-as) | Inderøy | 24 | 3,43 mill. kr | −12,9 % |
| [64 GRADER NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/833273612-64-grader-nord-as) | Inderøy | - | 1,34 mill. kr | - |
| [GANGSTAD GÅRDSYSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/926744798-gangstad-gardsysteri-as) | Inderøy | 27 | 25,4 mill. kr | +0,9 % |
| [INDERØY KAFFEBRENNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/933480704-inderoy-kaffebrenneri-as) | Inderøy | - | 291 000 kr | - |
| [INDERØY SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/984062141-inderoy-slakteri-as) | Inderøy | 32 | 75,1 mill. kr | +9,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
