---
title: "GEVELT HOLDING AS (922628726): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GEVELT HOLDING AS i Øvre Eiker hadde 9,88 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922628726-gevelt-holding-as"
---

# GEVELT HOLDING AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Øvre Eiker

- Org.nr: 922 628 726
- Styreleder: Nils Christoffer Gevelt

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,88 mill. kr (+13,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,35 mill. kr (Margin 54,1 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,2 % i 2024
- Likviditet: 1,50 (tilfredsstillende). Opp fra 1,17 i 2024
- Soliditet: 88,9 % (meget god). Opp fra 86,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,3 % | 7,4 % | 3,2 % | −0,9 % |
| Driftsmargin | −19,2 % | 75,7 % | 81,1 % | 70,2 % | 54,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 5,3 % | −1,8 % | −1,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,80 | 1,17 | 1,50 |
| Soliditet | 93,1 % | 91,0 % | 77,5 % | 86,4 % | 88,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 943 | 11 413 | 14 501 | 8 710 | 9 884 |
| Driftsresultat | −1 715 | 8 642 | 11 755 | 6 113 | 5 348 |
| Årsresultat | −8 486 | 1 777 | 11 145 | −4 380 | −4 317 |
| Driftsmargin | −19,2 % | 75,7 % | 81,1 % | 70,2 % | 54,1 % |
| Sum gjeld | 18 180 | 23 801 | 73 522 | 35 887 | 27 443 |
| Sum driftskostnader | 10 658 | 2 771 | 2 746 | 2 597 | 4 536 |
| Finansresultat | −2 405 | −6 864 | 1 295 | −10 493 | −9 011 |
| Resultat før skatt | - | - | 13 050 | −4 380 | −3 663 |
| Anleggsmidler | 165 169 | 133 207 | 280 215 | 228 102 | 214 034 |
| Omløpsmidler | - | - | 46 229 | 35 042 | 32 126 |
| Sum eiendeler | 265 180 | 265 578 | 326 444 | 263 143 | 246 160 |
| Egenkapital | 247 000 | 241 777 | 252 922 | 227 256 | 218 717 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 57 522 | 29 887 | 21 443 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 16 000 | 6 000 | 6 000 |

## Ledelse og styre

- Nils Christoffer Gevelt: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Geveltveien 51, 3303 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 04.03.2019
- Aksjekapital: 2 790 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 45 av 404 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringsselskap, herunder å investere i aksjer, obligasjoner, fast eiendom, andeler i selskap etter selskapsloven og annet som står i naturlig forbindelse med dette. Selskapet skal også være engasjert i grustaksdrift og annet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 06.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000624088&sokeverdi=922628726&spraak=nb)
- 03.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000816435&sokeverdi=922628726&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000611902&sokeverdi=922628726&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STALL HORGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/982962595-stall-horgen-as) | Øvre Eiker | 5 | 1,67 mill. kr | −22,4 % |
| [MIFI INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/897309262-mifi-invest-as) | Øvre Eiker | - | 57 000 kr | - |
| [SVERRE ISACHSEN ANLEGG & TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/986503781-sverre-isachsen-anlegg-transport-as) | Øvre Eiker | 7 | 5,17 mill. kr | +6,7 % |
| [PRO GYM HOKKSUND AS](https://www.norscout.com/no/company/989566474-pro-gym-hokksund-as) | Øvre Eiker | - | 2,78 mill. kr | −0,6 % |
| [VESTFOSSEN TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/897837102-vestfossen-treningssenter-as) | Øvre Eiker | 5 | 2,99 mill. kr | +25 % |
| [FEELGOOD HOKKSUND AS](https://www.norscout.com/no/company/920228208-feelgood-hokksund-as) | Øvre Eiker | - | 1,14 mill. kr | +6,5 % |
| [LØYPESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914233259-loypeservice-as) | Øvre Eiker | - | 328 610 kr | - |
| [TRENING FOR DEG HOKKSUND AS](https://www.norscout.com/no/company/813983052-trening-for-deg-hokksund-as) | Øvre Eiker | 18 | 7,45 mill. kr | +6,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.07.2026.
