---
title: "POLESTAR AUTOMOTIVE NORWAY AS (922704481): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "POLESTAR AUTOMOTIVE NORWAY AS i Bærum hadde 2,02 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 35 ansatte. Daglig leder er Karl Marius Hayler. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922704481-polestar-automotive-norway-as"
---

# POLESTAR AUTOMOTIVE NORWAY AS

Detaljhandel med motorvogner · Bærum · Etablert 2019

- Org.nr: 922 704 481
- Nettsted: [polestar.com](https://polestar.com)
- Daglig leder: Karl Marius Hayler (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,02 mrd. kr (+65,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 30,8 mill. kr (Margin 1,5 %)
- Ansatte: 35 (Ned fra 36 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 36
- november 2025: 35
- januar 2026: 33
- februar 2026: 32
- mars 2026: 30
- april 2026: 31
- juni 2026: 32
- juli 2026: 34
- august 2026: 35

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,16 (tilfredsstillende). Opp fra 1,07 i 2024
- Soliditet: 16,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 9,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,3 % | 2,7 % | 4,4 % | - |
| Driftsmargin | 0,9 % | 0,9 % | 1,1 % | 1,3 % | 1,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 56,3 % | 10,2 % | 14,6 % | 43,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,04 | 1,07 | 1,07 | 1,16 |
| Soliditet | 8,8 % | 8,8 % | 13,8 % | 9,7 % | 16,8 % |
| Gjeldsgrad | 10,4 | 10,4 | 6,2 | 9,3 | 4,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 121,9 | 2 301,9 | 963,8 | 1 223,1 | 2 023,7 |
| Driftsresultat | 18,6 | 20,6 | 10,6 | 15,9 | 30,8 |
| Årsresultat | 13,5 | 14,9 | 3,4 | 5,0 | 20,7 |
| Driftsmargin | 0,9 % | 0,9 % | 1,1 % | 1,3 % | 1,5 % |
| Sum gjeld | 275,6 | 431,4 | 279,7 | 463,1 | 348,7 |
| Sum driftskostnader | - | - | 953,2 | 1 207,1 | 1 992,9 |
| Finansresultat | - | - | −6,2 | −9,0 | −4,5 |
| Resultat før skatt | 17,3 | 19,1 | 4,4 | 6,9 | 26,3 |
| Anleggsmidler | 21,4 | 24,3 | 25,5 | 16,0 | 14,0 |
| Omløpsmidler | 280,7 | 448,6 | 299,2 | 496,9 | 405,3 |
| Sum eiendeler | 302,1 | 472,9 | 324,7 | 513,0 | 419,3 |
| Egenkapital | 26,6 | 41,5 | 44,9 | 49,9 | 70,6 |
| Kortsiktig gjeld | 265,4 | 430,0 | 279,7 | 463,1 | 348,6 |
| Langsiktig gjeld | 10,2 | 1,5 | 0,0 | 0,0 | - |

## Ledelse og styre

- Karl Marius Hayler: Daglig leder og styrets leder
- Tonje Ørving: Styremedlem
- Franck Robert Philippe Malochet: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rolfsbuktveien 4B, 1364 Fornebu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 09.04.2019
- Tidligere navn: STARTFASE 986 AS (2019)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 12 av 2 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å importere, markedsføre, distribuere og selge elektriske passasjerbiler, bilrelaterte produkter og tjenester samt utføre annen virksomhet i denne forbindelse.

## Siste endringer

- 08.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 05.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000730436&sokeverdi=922704481&spraak=nb)
- 08.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000160130&sokeverdi=922704481&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000669111&sokeverdi=922704481&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NIO NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/926736752-nio-norway-as) | Bærum | 101 | 342 mill. kr | −39,1 % |
| [BERG AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/927208849-berg-auto-as) | Bærum | 22 | 255 mill. kr | +64,5 % |
| [AUTOCO BÆRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/951413828-autoco-baerum-as) | Bærum | 19 | 110 mill. kr | −1,6 % |
| [HEDIN NORDIC TRUCK RETAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/932170272-hedin-nordic-truck-retail-as) | Bærum | 17 | 13,3 mill. kr | - |
| [BILIA JLR IMPORT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/931752367-bilia-jlr-import-norway-as) | Bærum | 16 | 844 mill. kr | +95,1 % |
| [AUTOVIA AS](https://www.norscout.com/no/company/990682119-autovia-as) | Bærum | 15 | 81,4 mill. kr | −1,2 % |
| [NORSK TILHENGERSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/925826642-norsk-tilhengersenter-as) | Bærum | 13 | 66,1 mill. kr | +1,1 % |
| [SANDVIKA 1 BILPLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/995539888-sandvika-1-bilpleie-as) | Bærum | 12 | 3,21 mill. kr | +21,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 06.09.2026.
