---
title: "ARCTIC SAPPHIRE AS (922737215): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARCTIC SAPPHIRE AS i Fauske hadde 979 912 kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Ståle Andre Indregård. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922737215-arctic-sapphire-as"
---

# ARCTIC SAPPHIRE AS

Produksjon av belysningsutstyr · Fauske · Etablert 2019

- Org.nr: 922 737 215
- Daglig leder: Ståle Andre Indregård (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 979 912 kr (+227,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −12,8 mill. kr (Margin −1 310,6 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- oktober 2025: 11
- november 2025: 5
- mars 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −21,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −12,2 % i 2024
- Likviditet: 1,22 (tilfredsstillende). Ned fra 4,70 i 2024
- Soliditet: 75,3 % (meget god). Ned fra 87,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −126,7 % | −9,5 % | −12,2 % | −21,3 % |
| Driftsmargin | 16,9 % | −1 333,6 % | −560,3 % | −2 135,3 % | −1 310,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −212,3 % | −13,2 % | −14,7 % | −27,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,13 | 0,11 | 3,85 | 4,70 | 1,22 |
| Soliditet | 78,5 % | −8,6 % | 81,7 % | 87,1 % | 75,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | - | 0,2 | 0,1 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 960 | 580 | 471 | 299 | 980 |
| Driftsresultat | 162 | −7 735 | −2 641 | −6 394 | −12 843 |
| Årsresultat | 165 | −7 755 | −2 796 | −5 834 | −12 951 |
| Driftsmargin | 16,9 % | −1 333,6 % | −560,3 % | −2 135,3 % | −1 310,6 % |
| Sum gjeld | 2 068 | 2 839 | 9 513 | 5 442 | 18 593 |
| Sum driftskostnader | - | - | 3 112 | 6 693 | 13 823 |
| Finansresultat | - | - | −155 | 560 | −108 |
| Resultat før skatt | 165 | −7 755 | −2 796 | −5 834 | −12 951 |
| Anleggsmidler | 9 325 | 2 293 | 15 474 | 17 254 | 52 905 |
| Omløpsmidler | 274 | 322 | 36 619 | 24 933 | 22 482 |
| Sum eiendeler | 9 599 | 2 615 | 52 093 | 42 187 | 75 387 |
| Egenkapital | 7 531 | −224 | 42 580 | 36 746 | 56 794 |
| Kortsiktig gjeld | 2 068 | 2 839 | 9 513 | 5 305 | 18 463 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 136 | 130 |

## Ledelse og styre

- Ståle Andre Indregård: Daglig leder og styremedlem
- Mario Mikschl: Daglig leder og styremedlem
- Robert Ebner: Styrets leder
- Cato Lund: Styremedlem
- Markus Baumgartner: Styremedlem
- Gerald Kreindl: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industriparken 3, 8230 Sulitjelma
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 27.400 Produksjon av belysningsutstyr
- Etablert: 18.02.2019
- Aksjekapital: 1 188 750 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Revisor: [FAUSKE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/975898946-fauske-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset-nord-norge-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 25 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av monokrystalinske safir-blokker og andre monokrystaller egnet for bruk i optiske eller halvlederapplikasjoner, deltakelse i andre selskaper innen samme forretningsområder, samt alt relatert til dette.

## Siste endringer

- 24.10.2026: Aksjekapital endret
- 24.10.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 02.02.2026: Gerald Kreindl fratrådt som styremedlem
- 02.02.2026: Christian Rösler fratrådt som styremedlem

## Kunngjøringer

- 24.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000816365&sokeverdi=922737215&spraak=nb)
- 24.10.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000816366&sokeverdi=922737215&spraak=nb)
- 24.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000711918&sokeverdi=922737215&spraak=nb)
- 05.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000864673&sokeverdi=922737215&spraak=nb)
- 05.12.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000864674&sokeverdi=922737215&spraak=nb)
- 22.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000798838&sokeverdi=922737215&spraak=nb)
- 24.09.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000757994&sokeverdi=922737215&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 15.01.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 206 000 kr
- 04.09.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 2,4 mill. kr
- 04.09.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 18,8 mill. kr
- 04.09.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 18,8 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRIGHT PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/997620992-bright-products-as) | Oslo | 6 | 12,7 mill. kr | −67,1 % |
| [SEALIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/917653852-sealight-as) | Sarpsborg | - | 8,03 mill. kr | −11,1 % |
| [SKILTSPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/977540747-skiltspesialisten-as) | Vennesla | 8 | 8,35 mill. kr | −37,6 % |
| [CARMA LYSREKLAME AS](https://www.norscout.com/no/company/991972900-carma-lysreklame-as) | Hamar | - | 4,91 mill. kr | −15,6 % |
| [EKA PROFILERING AS](https://www.norscout.com/no/company/937186517-eka-profilering-as) | Hamar | 12 | - | - |
| [SCHJOLL REKLAME AS](https://www.norscout.com/no/company/984764030-schjoll-reklame-as) | Oslo | - | 4,59 mill. kr | −10,5 % |
| [ROLLOVER AS](https://www.norscout.com/no/company/982791375-rollover-as) | Indre Østfold | 12 | 50,9 mill. kr | +6,7 % |
| [EYECATCHER LYSREKLAME AS](https://www.norscout.com/no/company/918305742-eyecatcher-lysreklame-as) | Indre Østfold | - | 4,45 mill. kr | +36,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.10.2026.
