---
title: "GAVEL AS (922754101): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GAVEL AS i Bømlo hadde 1,21 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Paul Henning Jørs. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922754101-gavel-as"
---

# GAVEL AS

Oppføring av bygninger · Bømlo

- Org.nr: 922 754 101
- Daglig leder: Paul Henning Jørs (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,21 mill. kr (−17,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,14 mill. kr (Margin −94,2 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −517,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −159,9 % i 2024
- Likviditet: 0,45 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,17 i 2024
- Soliditet: −684,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −5 620,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −72,4 % | −30,5 % | −159,9 % | −517,2 % |
| Driftsmargin | −42,7 % | −16,6 % | −8,6 % | −23,5 % | −94,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,57 | 1,37 | 0,17 | 0,45 |
| Soliditet | −370,2 % | −354,7 % | −330,2 % | −5 620,3 % | −684,2 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 882 | 1 316 | 1 318 | 1 459 | 1 207 |
| Driftsresultat | −804 | −219 | −113 | −344 | −1 138 |
| Årsresultat | −820 | −225 | −115 | −346 | −1 139 |
| Driftsmargin | −42,7 % | −16,6 % | −8,6 % | −23,5 % | −94,2 % |
| Sum gjeld | 1 246 | 1 546 | 1 722 | 1 697 | 3 217 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 1 803 | 2 345 |
| Finansresultat | - | - | - | −3 | −2 |
| Resultat før skatt | −820 | −225 | −115 | −346 | −1 139 |
| Anleggsmidler | 14 | 0 | 0 | 1 | 319 |
| Omløpsmidler | 251 | 340 | 400 | 29 | 91 |
| Sum eiendeler | 265 | 340 | 400 | 30 | 410 |
| Egenkapital | −981 | −1 206 | −1 321 | −1 667 | −2 807 |
| Kortsiktig gjeld | 246 | 216 | 292 | 164 | 202 |
| Langsiktig gjeld | 1 000 | 1 330 | 1 430 | 1 533 | 3 015 |

## Ledelse og styre

- Paul Henning Jørs: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Storamyrsvegen 24, 5428 Foldrøyhamn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 29.04.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Regnskapsfører: ARILD MATHIESEN
- Størrelse: Nr. 6 491 av 9 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levere byggevare, byggetjenester, vaktmestertjenester og alt herunder tilhørende.

## Siste endringer

- 29.08.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000431597&sokeverdi=922754101&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NV FYLKESNES AS](https://www.norscout.com/no/company/929545478-nv-fylkesnes-as) | Bømlo | - | 1,37 mill. kr | +18,8 % |
| [DL BYGG BØMLO AS](https://www.norscout.com/no/company/925582964-dl-bygg-bomlo-as) | Bømlo | - | 1,19 mill. kr | +12,8 % |
| [FYLKESNES BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/925553859-fylkesnes-bygg-as) | Bømlo | - | 1,46 mill. kr | +35,5 % |
| [ATLE KNUTSEN BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/998529565-atle-knutsen-bygg-as) | Bømlo | - | 1,07 mill. kr | - |
| [SIGITAS BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/930646571-sigitas-bygg-as) | Bømlo | - | 2,82 mill. kr | +60,3 % |
| [FRUGÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/912492656-frugard-as) | Bømlo | - | 754 483 kr | - |
| [BYGGER1 AS](https://www.norscout.com/no/company/918473777-bygger1-as) | Bømlo | - | 4,32 mill. kr | −4,1 % |
| [SMART HOUSING AS](https://www.norscout.com/no/company/919563354-smart-housing-as) | Bømlo | - | 534 305 kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.06.2026.
