---
title: "MURMESTER MARKUSSEN AS (922768536): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MURMESTER MARKUSSEN AS i Gol hadde 11 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Martin Markussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922768536-murmester-markussen-as"
---

# MURMESTER MARKUSSEN AS

Murerarbeid · Gol · Etablert 2019

- Org.nr: 922 768 536
- Nettsted: [murmestermarkussen.no](https://murmestermarkussen.no)
- Daglig leder: Martin Markussen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11 mill. kr (−41,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −946 906 kr (Margin −8,6 %)
- Ansatte: 8 (Ned fra 11 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 10
- november 2025: 11
- februar 2026: 10
- april 2026: 11
- juni 2026: 9
- september 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −30,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −29,6 % i 2024
- Likviditet: 0,52 (svak). Ned fra 0,80 i 2024
- Soliditet: −43,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −5,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,3 % | 19,5 % | −29,6 % | −30,5 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 6,3 % | 2,3 % | −10,4 % | −8,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 63,5 % | 63,4 % | −256,2 % | - |
| Likviditetsgrad | 1,19 | 1,37 | 1,13 | 0,80 | 0,52 |
| Soliditet | 24,3 % | 38,4 % | 19,9 % | −5,5 % | −43,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 1,6 | 4,0 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 535 | 33 073 | 32 771 | 18 913 | 11 048 |
| Driftsresultat | 1 880 | 2 071 | 744 | −1 973 | −947 |
| Årsresultat | 1 445 | 1 604 | 1 575 | −2 032 | −1 034 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 6,3 % | 2,3 % | −10,4 % | −8,6 % |
| Sum gjeld | 7 557 | 6 468 | 7 260 | 4 270 | 2 794 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 20 885 | 11 994 |
| Finansresultat | - | - | - | −59 | −87 |
| Resultat før skatt | 1 855 | 2 052 | 1 853 | −2 032 | −1 034 |
| Anleggsmidler | 1 732 | 1 661 | 883 | 766 | 488 |
| Omløpsmidler | 8 256 | 8 843 | 8 186 | 3 281 | 1 466 |
| Sum eiendeler | 9 988 | 10 504 | 9 069 | 4 047 | 1 954 |
| Egenkapital | 2 431 | 4 035 | 1 809 | −223 | −840 |
| Kortsiktig gjeld | 6 949 | 6 468 | 7 260 | 4 095 | 2 794 |
| Langsiktig gjeld | 608 | 0 | 0 | 175 | - |

## Ledelse og styre

- Martin Markussen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Elvevegen 22, 3550 Gol
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.910 Murerarbeid
- Etablert: 08.04.2019
- Aksjekapital: 876 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Revisor: HALLINGDAL REVISJON OG REGNSKAP, K.M. FAUSKE
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/980289648-sparebank-1-regnskapshuset-valhall-as)
- Størrelse: Nr. 107 av 529 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive murerfirma og byggevirksomhet og alt som står i forbindelse hermed inklusive deltakelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 29.09.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 29.09.2026: Aksjekapital endret

## Kunngjøringer

- 29.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000764295&sokeverdi=922768536&spraak=nb)
- 29.09.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000764296&sokeverdi=922768536&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000637926&sokeverdi=922768536&spraak=nb)
- 14.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000173190&sokeverdi=922768536&spraak=nb)
- 13.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000169802&sokeverdi=922768536&spraak=nb)
- 15.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000699019&sokeverdi=922768536&spraak=nb)
- 15.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000699020&sokeverdi=922768536&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000531622&sokeverdi=922768536&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HALLINGDAL PEIS OG PIPE AS](https://www.norscout.com/no/company/935180791-hallingdal-peis-og-pipe-as) | Gol | - | 779 915 kr | - |
| [RPB MUR AS](https://www.norscout.com/no/company/928238555-rpb-mur-as) | Gol | - | 153 969 kr | - |
| [KAPARVIKI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/922590567-kaparviki-holding-as) | Gol | - | 38 000 kr | - |
| [SB ANLEGGSTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/836554752-sb-anleggsteknikk-as) | Gol | 10 | - | - |
| [BLEIKTVEDT AS](https://www.norscout.com/no/company/995652099-bleiktvedt-as) | Gol | 6 | 10,1 mill. kr | +12,3 % |
| [STRØM SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/992908122-strom-service-as) | Gol | 13 | 26,9 mill. kr | −30,3 % |
| [HALLINGDAL KLIMA AS](https://www.norscout.com/no/company/918712178-hallingdal-klima-as) | Gol | 5 | 12,8 mill. kr | −18,6 % |
| [VVS-MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/966509287-vvs-miljo-as) | Gol | 21 | 49,5 mill. kr | −21,3 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.09.2026.
