---
title: "VINTER & VÅR AS (922772053): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VINTER & VÅR AS i Sarpsborg hadde 5,79 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Knut Rino Berntsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922772053-vinter-var-as"
---

# VINTER & VÅR AS

Dataprogrammeringstjenester · Sarpsborg · Etablert 2019

- Org.nr: 922 772 053
- Daglig leder: Knut Rino Berntsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,79 mill. kr (+37,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,01 mill. kr (Margin −17,5 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- september 2025: 7
- oktober 2025: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −13,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,1 % i 2024
- Likviditet: 1,18 (tilfredsstillende). Ned fra 1,54 i 2024
- Soliditet: 0,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 12,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,7 % | −1,1 % | 0,1 % | −13,7 % |
| Driftsmargin | 21,5 % | 9,0 % | −1,8 % | 0,3 % | −17,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −12,2 % | −2,4 % | −188,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,33 | 1,54 | 1,18 |
| Soliditet | 38,6 % | 26,9 % | 13,7 % | 12,9 % | 0,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,7 | 6,3 | 6,7 | 234,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 526 | 4 901 | 4 318 | 4 213 | 5 786 |
| Driftsresultat | 975 | 443 | −79 | 12 | −1 011 |
| Årsresultat | 760 | 313 | −121 | −36 | −1 150 |
| Driftsmargin | 21,5 % | 9,0 % | −1,8 % | 0,3 % | −17,5 % |
| Sum gjeld | 1 619 | 3 622 | 7 628 | 7 910 | 5 607 |
| Sum driftskostnader | 3 551 | 4 458 | 4 397 | 4 201 | 6 796 |
| Finansresultat | −4 | −53 | −77 | −41 | −121 |
| Resultat før skatt | - | - | −156 | −29 | −1 132 |
| Anleggsmidler | 446 | 1 949 | 5 583 | 5 355 | 844 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 254 | 3 730 | 4 788 |
| Sum eiendeler | 2 638 | 4 954 | 8 838 | 9 084 | 5 631 |
| Egenkapital | 1 019 | 1 331 | 1 210 | 1 174 | 24 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 398 | 2 421 | 4 059 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 6 230 | 5 489 | 1 548 |

## Ledelse og styre

- Knut Rino Berntsen: Daglig leder
- Tommy Bredesen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Isebakkeveien 103, 1719 Greåker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.100 Dataprogrammeringstjenester
- Etablert: 07.05.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Regnskapsfører: [RESULTAT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927774496-resultat-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 071 av 4 925 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Gartnerivirksomhet og dyrking av ettårige vekster. Utleie av drifktsløsøre og letthus og alt hva herved står i forbindelse.

## Siste endringer

- 20.10.2026: Næringskode endret
- 19.10.2026: Formål endret
- 16.09.2026: Styret endret
- 19.02.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 29.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000823417&sokeverdi=922772053&spraak=nb)
- 16.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000747093&sokeverdi=922772053&spraak=nb)
- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000624104&sokeverdi=922772053&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000654329&sokeverdi=922772053&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AXIA AS](https://www.norscout.com/no/company/978661211-axia-as) | Sarpsborg | 11 | 52,2 mill. kr | +15,2 % |
| [STUDIO X AS](https://www.norscout.com/no/company/920990029-studio-x-as) | Sarpsborg | 5 | 15,1 mill. kr | +51,6 % |
| [KVASS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/923943234-kvass-norge-as) | Sarpsborg | 16 | 38,8 mill. kr | +27,4 % |
| [BRANDSAFE AS](https://www.norscout.com/no/company/996941566-brandsafe-as) | Sarpsborg | 5 | 6,01 mill. kr | +26,2 % |
| [VERDI MEDIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/919073764-verdi-media-norge-as) | Sarpsborg | 22 | 48,1 mill. kr | +29,1 % |
| [PRIVICORE AS](https://www.norscout.com/no/company/911900432-privicore-as) | Sarpsborg | - | 11,1 mill. kr | −4,8 % |
| [VAINU NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/918443525-vainu-norway-as) | Sarpsborg | - | 9,4 mill. kr | −13,3 % |
| [D:SIGNAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/928910881-d-signage-as) | Sarpsborg | - | 8 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.10.2026.
