---
title: "R4 BLIKKENSLAGERVERKSTED AS (922860068): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "R4 BLIKKENSLAGERVERKSTED AS i Skien hadde 16,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Ronny Hauger. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922860068-r4-blikkenslagerverksted-as"
---

# R4 BLIKKENSLAGERVERKSTED AS

Takarbeid · Skien · Etablert 2019

- Org.nr: 922 860 068
- Nettsted: [r4blikk.no](https://r4blikk.no)
- Daglig leder: Ronny Hauger (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,7 mill. kr (+1,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 684 003 kr (Margin 4,1 %)
- Ansatte: 16 (Opp fra 13 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 13
- april 2026: 12
- juni 2026: 14
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,2 % (tilfredsstillende). Opp fra −12,2 % i 2024
- Likviditet: 1,66 (god). Opp fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 28,4 % (god). Opp fra 21,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,0 % | −2,6 % | −12,2 % | 9,2 % |
| Driftsmargin | −12,9 % | 6,4 % | −1,2 % | −5,5 % | 4,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −12,2 % | −52,4 % | 28,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,46 | 1,38 | 1,66 |
| Soliditet | 38,0 % | 32,7 % | 34,5 % | 21,9 % | 28,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,1 | 1,9 | 3,6 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 165 | 18 511 | 17 272 | 16 460 | 16 690 |
| Driftsresultat | −151 | 1 192 | −210 | −911 | 684 |
| Årsresultat | −157 | 895 | −253 | −859 | 408 |
| Driftsmargin | −12,9 % | 6,4 % | −1,2 % | −5,5 % | 4,1 % |
| Sum gjeld | 3 074 | 5 720 | 4 802 | 5 941 | 5 224 |
| Sum driftskostnader | 1 316 | 17 319 | 17 482 | 17 371 | 16 006 |
| Finansresultat | - | - | −113 | −187 | −161 |
| Resultat før skatt | - | - | −323 | −1 098 | 523 |
| Anleggsmidler | 3 008 | 2 590 | 2 617 | 2 565 | 1 902 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 709 | 5 042 | 5 396 |
| Sum eiendeler | 4 957 | 8 498 | 7 326 | 7 607 | 7 298 |
| Egenkapital | 1 883 | 2 778 | 2 524 | 1 666 | 2 074 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 225 | 3 657 | 3 258 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 577 | 2 284 | 1 966 |

## Ledelse og styre

- Ronny Hauger: Daglig leder og styremedlem
- Sonny Roger Gustavsson: Styrets leder
- Ruben Rognlien: Styremedlem
- Remy André Jønholt: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Borgestadbakken 2, 3712 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.410 Takarbeid
- Etablert: 12.05.2019
- Tidligere navn: JØNHOLT BYGG OG INVEST AS (2019 til 2021)
- Aksjekapital: 1 666 667 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Regnskapsfører: [ONE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/820585402-one-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 150 av 760 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Blikkenslagervirksomhet, samt annen nærliggende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000238189&sokeverdi=922860068&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000579236&sokeverdi=922860068&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BLIKKENSLAGER KVELLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/911905760-blikkenslager-kvelland-as) | Skien | 16 | 22,9 mill. kr | −8,4 % |
| [TAKMONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/933855171-takmontasje-as) | Skien | 7 | 12,3 mill. kr | +343,6 % |
| [AK TAKSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/934748050-ak-takservice-as) | Skien | - | 4,03 mill. kr | - |
| [SH BLIKKENSLAGERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/919098112-sh-blikkenslagerverksted-as) | Skien | - | 3,6 mill. kr | +9,9 % |
| [BLIKKENSLAGER FRANK VALHOVD ANDERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997270827-blikkenslager-frank-valhovd-andersen-as) | Skien | - | 2,69 mill. kr | +115,9 % |
| [SKIEN BLIKKENSLAGERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/977518725-skien-blikkenslagerverksted-as) | Skien | - | 2,52 mill. kr | −7,8 % |
| [BLIKKENSLAGER MORTEN VALHOVD ANDERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/813438402-blikkenslager-morten-valhovd-andersen-as) | Skien | - | 1,27 mill. kr | - |
| [SIVERT BLIKK & MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/932030470-sivert-blikk-montasje-as) | Skien | - | 1,12 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
