---
title: "XA XA AS (922874751): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "XA XA AS i Nordre Follo hadde 8,07 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Øyvind Pham. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922874751-xa-xa-as"
---

# XA XA AS

Drift av restauranter · Nordre Follo · Etablert 2019

- Org.nr: 922 874 751
- Daglig leder: Øyvind Pham (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,07 mill. kr (+12,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 153 635 kr (Margin 1,9 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 8 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 8
- januar 2026: 9
- mars 2026: 8
- april 2026: 9
- mai 2026: 10
- juni 2026: 14
- august 2026: 13
- september 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,9 % (god). Opp fra −11,2 % i 2024
- Likviditet: 0,37 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,38 i 2024
- Soliditet: −112,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −99,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −51,7 % | −3,5 % | −11,2 % | 10,9 % |
| Driftsmargin | −12,9 % | −16,3 % | −0,9 % | −2,4 % | 1,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,36 | 0,38 | 0,37 |
| Soliditet | −9,5 % | −69,4 % | −86,1 % | −99,1 % | −112,0 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 348 | 5 768 | 6 374 | 7 189 | 8 072 |
| Driftsresultat | −174 | −941 | −59 | −176 | 154 |
| Årsresultat | −192 | −994 | −132 | −252 | 99 |
| Driftsmargin | −12,9 % | −16,3 % | −0,9 % | −2,4 % | 1,9 % |
| Sum gjeld | 2 122 | 2 874 | 2 831 | 3 137 | 2 767 |
| Sum driftskostnader | 1 522 | 6 709 | - | 7 365 | 7 918 |
| Finansresultat | −18 | −53 | - | −76 | −54 |
| Resultat før skatt | - | - | −132 | −252 | 99 |
| Anleggsmidler | 790 | 972 | 814 | 657 | 499 |
| Omløpsmidler | - | - | 707 | 919 | 806 |
| Sum eiendeler | 1 939 | 1 697 | 1 521 | 1 576 | 1 305 |
| Egenkapital | −183 | −1 177 | −1 310 | −1 561 | −1 462 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 964 | 2 425 | 2 194 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 867 | 712 | 573 |

## Ledelse og styre

- Øyvind Pham: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Øyvind Pham, Tømmerveien 10, 1405 Langhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 13.05.2019
- Tidligere navn: PHAM FITNESS AS (2019 til 2021); HAMMOCK KITCHEN OG BAR AS (2019)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Revisor: [FINCKELSEN & HILMARSEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925884499-finckelsen-hilmarsen-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [MAGNAR NILSEN CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/936025609-magnar-nilsen-consulting-as)
- Størrelse: Nr. 2 103 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Serveringssted med take away og investering i eiendom.

## Kunngjøringer

- 19.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000126052&sokeverdi=922874751&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOLASKI AS](https://www.norscout.com/no/company/834823012-lolaski-as) | Nordre Follo | 13 | 4,49 mill. kr | - |
| [BERKET AS](https://www.norscout.com/no/company/932918277-berket-as) | Nordre Follo | 12 | 1,48 mill. kr | −2,3 % |
| [BENTE LØVBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/823463812-bente-lovberg-as) | Nordre Follo | 13 | 4,94 mill. kr | +1,8 % |
| [SVARTSKOG KOLONIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/934914848-svartskog-kolonial-as) | Nordre Follo | 11 | 2,77 mill. kr | - |
| [GREVESTUA AS](https://www.norscout.com/no/company/918374566-grevestua-as) | Nordre Follo | 14 | 5,83 mill. kr | −2,3 % |
| [AIK DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/924566965-aik-drift-as) | Nordre Follo | 10 | 6,9 mill. kr | +13,7 % |
| [SKI PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/915729606-ski-pizza-as) | Nordre Follo | 16 | 11,3 mill. kr | +9,7 % |
| [SMASH BUDDIES SKI AS](https://www.norscout.com/no/company/933809331-smash-buddies-ski-as) | Nordre Follo | 8 | 5,53 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
