---
title: "MMCFP HOLDING AS (922905800): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MMCFP HOLDING AS i Herøy er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922905800-mmcfp-holding-as"
---

# MMCFP HOLDING AS

Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri · Herøy

- Org.nr: 922 905 800
- Styreleder: Pål Brynsrud

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −9,94 mill. kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 1,1 mrd. kr (+65,2 % fra 2024)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,5 % (ikke tilfredsstillende)
- Likviditet: 0,10 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,14 i 2024
- Soliditet: 65,6 % (meget god). Ned fra 77,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,0 % | 4,2 % | - | −2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,0 % | 4,1 % | −1,8 % | −4,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,08 | 1,19 | 0,14 | 0,10 |
| Soliditet | 77,5 % | 78,0 % | 83,0 % | 77,0 % | 65,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −2 564 | −13 257 | −2 376 | −2 377 | −9 940 |
| Årsresultat | 61 047 | 10 447 | 12 568 | −3 863 | −11 400 |
| Sum gjeld | 75 913 | 76 677 | 58 197 | 83 070 | 140 371 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 2 377 | 9 940 |
| Finansresultat | - | - | - | −2 576 | −2 497 |
| Resultat før skatt | 59 968 | 8 089 | 11 402 | −4 953 | −12 437 |
| Anleggsmidler | 316 965 | 319 323 | 320 489 | 356 579 | 402 616 |
| Omløpsmidler | 19 926 | 28 779 | 21 701 | 5 067 | 5 124 |
| Sum eiendeler | 336 891 | 348 102 | 342 190 | 361 645 | 407 740 |
| Egenkapital | 260 978 | 271 424 | 283 992 | 278 576 | 267 369 |
| Kortsiktig gjeld | 15 913 | 26 677 | 18 197 | 36 147 | 50 778 |
| Langsiktig gjeld | 60 000 | 50 000 | 40 000 | 46 923 | 89 592 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 966,3 | 663,9 | 1 096,9 |
| Driftsresultat | 1,2 | −80,8 | −37,1 |
| Årsresultat | −13,9 | −74,1 | −62,9 |
| Driftsmargin | 0,1 % | −12,2 % | −3,4 % |
| Sum gjeld | 382,0 | 337,1 | 412,3 |
| Sum driftskostnader | 965,0 | 744,7 | 1 134,0 |
| Finansresultat | −13,2 | −8,4 | −30,5 |
| Resultat før skatt | −12,0 | −89,2 | −67,6 |
| Anleggsmidler | 186,8 | 198,1 | 176,2 |
| Omløpsmidler | 394,0 | 262,2 | 296,6 |
| Sum eiendeler | 580,8 | 460,3 | 472,8 |
| Egenkapital | 198,9 | 123,2 | 60,5 |
| Kortsiktig gjeld | 264,0 | 249,2 | 336,5 |
| Langsiktig gjeld | 117,9 | 87,9 | 75,8 |

## Ledelse og styre

- Pål Brynsrud: Styrets leder
- Victor Evensen: Styremedlem
- Stein Egil Valderhaug: Styremedlem
- Leif Roger Gjelseth: Styremedlem
- Petter Leon Fauske: Styremedlem
- Erling Widar Keiseraas: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: MMC First Process, Mjølstadnesvegen 21, 6092 Fosnavåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.930 Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri
- Etablert: 27.05.2019
- Tidligere navn: ERLEFISK AS (2019)
- Aksjekapital: 117 404 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Formål: Investere i og eie aksjer og andre finansielle instrumenter eller andeler samt virksomhet som hører naturlig med til dette.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 23.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 24.10.2026: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000816296&sokeverdi=922905800&spraak=nb)
- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000775950&sokeverdi=922905800&spraak=nb)
- 29.09.2026: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000765138&sokeverdi=922905800&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000637944&sokeverdi=922905800&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000590842&sokeverdi=922905800&spraak=nb)
- 09.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000685343&sokeverdi=922905800&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MMC FIRST PROCESS AS](https://www.norscout.com/no/company/979329903-mmc-first-process-as) | Herøy | 263 | 1,1 mrd. kr | +65,2 % |
| [PROSTEEL AS](https://www.norscout.com/no/company/990766959-prosteel-as) | Herøy | 21 | 60,7 mill. kr | +11 % |
| [NEXTCO VI AS](https://www.norscout.com/no/company/919911158-nextco-vi-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [ENVIOCEAN AS](https://www.norscout.com/no/company/926579770-enviocean-as) | Bjørnafjorden | - | 0 kr | - |
| [OPTIMAR INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/919829869-optimar-international-as) | Giske | - | 0 kr | - |
| [FLOW HOLDCO AS](https://www.norscout.com/no/company/927996588-flow-holdco-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [CRYSTAL WATER NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/915898904-crystal-water-norway-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [FLOW NEWCO AS](https://www.norscout.com/no/company/927996642-flow-newco-as) | Sula | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.10.2026.
