---
title: "FJORDSAFARI NORWAY AS (922944849): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJORDSAFARI NORWAY AS i Aurland hadde 30,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 37 ansatte. Daglig leder er May Lene Lunden. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/922944849-fjordsafari-norway-as"
---

# FJORDSAFARI NORWAY AS

Guide- og reiseledervirksomhet · Aurland · Etablert 2019

- Org.nr: 922 944 849
- Daglig leder: May Lene Lunden (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 30,4 mill. kr
- Driftsresultat 2025: 3,39 mill. kr (Margin 11,1 %)
- Ansatte: 37 (Ned fra 44 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 44
- februar 2026: 18
- mai 2026: 24
- juni 2026: 31
- juli 2026: 35
- august 2026: 38
- oktober 2026: 37

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,1 % (meget god)
- Likviditet: 1,11 (tilfredsstillende). Ned fra 6,64 i 2024
- Soliditet: 31,6 % (god). Ned fra 84,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 37,1 % |
| Driftsmargin | - | - | 11,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −30,5 % | 99,4 % |
| Likviditetsgrad | 15,63 | 6,64 | 1,11 |
| Soliditet | 93,6 % | 84,9 % | 31,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 30 435 |
| Driftsresultat | −9 | −8 | 3 392 |
| Årsresultat | −3 | −8 | 2 755 |
| Driftsmargin | - | - | 11,1 % |
| Sum gjeld | 2 | 4 | 14 648 |
| Sum driftskostnader | 9 | 8 | 27 044 |
| Finansresultat | - | - | −11 |
| Resultat før skatt | −9 | −8 | 3 381 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 16 408 |
| Omløpsmidler | 32 | 26 | 5 018 |
| Sum eiendeler | 32 | 26 | 21 426 |
| Egenkapital | 30 | 22 | 6 779 |
| Kortsiktig gjeld | 2 | 4 | 4 521 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 10 127 |

## Ledelse og styre

- May Lene Lunden: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nedre Fretheim 9, 5743 Flåm
- Postadresse: Postboks 68, 5742 Flåm
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.902 Guide- og reiseledervirksomhet
- Etablert: 10.05.2019
- Tidligere navn: FLÅM GUIDESERVICE AS (2019 til 2025)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 26.11.2025
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMISENTERET VOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/984058993-okonomisenteret-voss-as)
- Størrelse: Nr. 8 av 375 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Guiding av turister, utleie av båter og annet utstyr, annen tjenesteytende virksomhet som naturlig hører sammen, samt delta i andre virksomheter, agenturer og handel.

## Siste endringer

- 05.02.2026: Revisor endret
- 12.12.2025: Navn endret

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000637951&sokeverdi=922944849&spraak=nb)
- 05.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000044311&sokeverdi=922944849&spraak=nb)
- 12.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000877243&sokeverdi=922944849&spraak=nb)
- 12.12.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000877242&sokeverdi=922944849&spraak=nb)
- 26.11.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000852205&sokeverdi=922944849&spraak=nb)
- 26.11.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000852206&sokeverdi=922944849&spraak=nb)
- 26.11.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000852204&sokeverdi=922944849&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000689094&sokeverdi=922944849&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000563008&sokeverdi=922944849&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FLÅM FJORD FARM AS](https://www.norscout.com/no/company/935285283-flam-fjord-farm-as) | Aurland | 18 | 147 227 kr | - |
| [EL-TOUR AS](https://www.norscout.com/no/company/920459048-el-tour-as) | Aurland | 5 | 3,77 mill. kr | +47,3 % |
| [EXPLORE UNDREDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/933442713-explore-undredal-as) | Aurland | - | 639 064 kr | - |
| [SKALDEGARD AS](https://www.norscout.com/no/company/918026142-skaldegard-as) | Aurland | - | 26 455 kr | - |
| [FLÅM ADVENTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/937570228-flam-adventure-as) | Aurland | - | - | - |
| [EL-TOUR ELITE AS](https://www.norscout.com/no/company/937731752-el-tour-elite-as) | Aurland | - | - | - |
| [29-2 AURLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/999577547-29-2-aurland-as) | Aurland | 34 | 18,5 mill. kr | +29,7 % |
| [GUDVANGEN UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/914518652-gudvangen-utvikling-as) | Aurland | 26 | 25,8 mill. kr | +27,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
