---
title: "MALERMESTER THORE SVENDSEN AS (923097872): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MALERMESTER THORE SVENDSEN AS i Rælingen hadde 9,46 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Thore Svendsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923097872-malermester-thore-svendsen-as"
---

# MALERMESTER THORE SVENDSEN AS

Maler- og glassarbeid · Rælingen · Etablert 2019

- Org.nr: 923 097 872
- Daglig leder: Thore Svendsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,46 mill. kr (−9,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,73 mill. kr (Margin 39,4 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 47,4 % (meget god). Opp fra 39,2 % i 2024
- Likviditet: 1,88 (god). Samme som i 2024
- Soliditet: 49,2 % (meget god). Opp fra 48,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 33,8 % | 82,3 % | 39,2 % | 47,4 % |
| Driftsmargin | 35,7 % | 27,1 % | 46,4 % | 31,1 % | 39,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 243,7 % | 96,6 % | 97,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,48 | 1,88 | 1,88 |
| Soliditet | 43,9 % | 34,2 % | 33,4 % | 48,5 % | 49,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,9 | 2,0 | 1,1 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 784 | 6 797 | 12 394 | 10 505 | 9 463 |
| Driftsresultat | 2 781 | 1 845 | 5 753 | 3 263 | 3 725 |
| Årsresultat | 2 208 | 1 448 | 4 447 | 2 584 | 2 950 |
| Driftsmargin | 35,7 % | 27,1 % | 46,4 % | 31,1 % | 39,4 % |
| Sum gjeld | 3 444 | 3 156 | 6 146 | 3 898 | 4 262 |
| Sum driftskostnader | 5 003 | 4 952 | 6 641 | 7 242 | 5 738 |
| Finansresultat | 14 | −13 | 2 | −2 | 53 |
| Resultat før skatt | - | - | 5 755 | 3 261 | 3 778 |
| Anleggsmidler | 584 | 600 | 413 | 232 | 460 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 818 | 7 337 | 7 922 |
| Sum eiendeler | 6 135 | 4 794 | 9 232 | 7 569 | 8 382 |
| Egenkapital | 2 690 | 1 638 | 3 086 | 3 670 | 4 120 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 957 | 3 893 | 4 222 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 189 | 6 | - |

## Ledelse og styre

- Thore Svendsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tomtervegen 87, 2009 Nordby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 26.06.2019
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Revisor: [NORDSTRAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/958246595-nordstrand-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SKEDSMO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/942896204-skedsmo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 298 av 1 371 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av malerarbeid, kjøp og salg av maling, samt salg av andre håndverkertjenester.

## Kunngjøringer

- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000238208&sokeverdi=923097872&spraak=nb)
- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000238207&sokeverdi=923097872&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000555683&sokeverdi=923097872&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOVA DEKOR AS](https://www.norscout.com/no/company/934638344-nova-dekor-as) | Rælingen | 8 | 8,5 mill. kr | - |
| [DEKOR BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/976007379-dekor-bygg-as) | Rælingen | - | 304 794 kr | - |
| [BUMA AS](https://www.norscout.com/no/company/919565187-buma-as) | Rælingen | 47 | 43,1 mill. kr | +39,7 % |
| [PRIMA MALING AS](https://www.norscout.com/no/company/995645521-prima-maling-as) | Rælingen | - | 53 328 kr | - |
| [B.J. VEDLIKHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/936582192-b-j-vedlikhold-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [BREDE STENSRUD AS](https://www.norscout.com/no/company/913049470-brede-stensrud-as) | Rælingen | 5 | 9,77 mill. kr | +45,4 % |
| [OSLO & AKERSHUS SVAKSTRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/989481614-oslo-akershus-svakstrom-as) | Rælingen | 5 | 6,99 mill. kr | +10,8 % |
| [TØMRERE AS](https://www.norscout.com/no/company/918647279-tomrere-as) | Rælingen | 6 | 4,22 mill. kr | +4,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
