---
title: "TALLAKSEN TRAFIKKSKOLE AS (923104526): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TALLAKSEN TRAFIKKSKOLE AS i Evje og Hornnes hadde 208 090 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Øyvind Tallaksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923104526-tallaksen-trafikkskole-as"
---

# TALLAKSEN TRAFIKKSKOLE AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Evje og Hornnes

- Org.nr: 923 104 526
- Daglig leder: Øyvind Tallaksen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 208 090 kr (−86,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −340 924 kr (Margin −163,8 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 13,05 (meget god). Opp fra 8,93 i 2024
- Soliditet: 17,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 31,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,5 % | 9,9 % | 10,1 % | - |
| Driftsmargin | 26,1 % | 9,3 % | 11,5 % | 16,2 % | −163,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 23,3 % | 18,9 % | −80,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,72 | 8,93 | 13,05 |
| Soliditet | 22,3 % | 23,0 % | 26,3 % | 31,7 % | 17,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,5 | 3,3 | 2,8 | 2,2 | 4,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 234 | 2 102 | 2 163 | 1 585 | 208 |
| Driftsresultat | 583 | 195 | 249 | 257 | −341 |
| Årsresultat | 427 | 105 | 115 | 109 | −470 |
| Driftsmargin | 26,1 % | 9,3 % | 11,5 % | 16,2 % | −163,8 % |
| Sum gjeld | 1 626 | 1 914 | 1 921 | 1 712 | 1 558 |
| Sum driftskostnader | 1 652 | 1 907 | 1 914 | 1 329 | 549 |
| Finansresultat | −36 | −60 | −103 | −117 | −110 |
| Resultat før skatt | - | - | 147 | 140 | −451 |
| Anleggsmidler | 1 359 | 1 771 | 1 522 | 1 192 | 1 066 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 086 | 1 316 | 818 |
| Sum eiendeler | 2 093 | 2 486 | 2 607 | 2 508 | 1 884 |
| Egenkapital | 467 | 572 | 686 | 795 | 326 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 292 | 147 | 63 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 629 | 1 565 | - |

## Ledelse og styre

- Øyvind Tallaksen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Furuvegen 5, 4737 Hornnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 27.06.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [MERKANT AS](https://www.norscout.com/no/company/916589085-merkant-as)
- Størrelse: Nr. 654 av 679 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive Trafikkskole og alt som står i denne forbindelse. Selskapet kan videre gjennom aksjetegning eller på annen måte, delta i andre foretak som driver lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000468434&sokeverdi=923104526&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EH TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/925083194-eh-trafikkskole-as) | Evje og Hornnes | - | 1,79 mill. kr | −7,9 % |
| [AGDER TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/998712076-agder-trafikkskole-as) | Evje og Hornnes | - | 3,51 mill. kr | −2,6 % |
| [TRE TRAFIKKSKOLER AS](https://www.norscout.com/no/company/994095501-tre-trafikkskoler-as) | Evje og Hornnes | 9 | 15,8 mill. kr | +14,6 % |
| [RESCUE 3 NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/979517068-rescue-3-norge-as) | Evje og Hornnes | - | 572 608 kr | - |
| [GAUTESTAD MESTRING OG UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/913578260-gautestad-mestring-og-utvikling-as) | Evje og Hornnes | - | 12 480 kr | - |
| [RESCUENORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/829022532-rescuenordic-as) | Evje og Hornnes | - | 0 kr | - |
| [SØRLANDETS FØRSTEHJELPSUNDERVISNING AS](https://www.norscout.com/no/company/923034250-sorlandets-forstehjelpsundervisning-as) | Evje og Hornnes | - | 3,42 mill. kr | −8,4 % |
| [SAMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/830574972-sammen-as) | Evje og Hornnes | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.07.2026.
