---
title: "ONØY MASKINSTASJON AS (923112065): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ONØY MASKINSTASJON AS i Lurøy hadde 20,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Matts Johannes Bentzen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923112065-onoy-maskinstasjon-as"
---

# ONØY MASKINSTASJON AS

Grunnarbeid · Lurøy · Etablert 2019

- Org.nr: 923 112 065
- Daglig leder: Matts Johannes Bentzen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,4 mill. kr (+94,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,77 mill. kr (Margin 8,7 %)
- Ansatte: 10 (Opp fra 9 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 9
- mars 2026: 10
- juli 2026: 11
- august 2026: 12
- september 2026: 14
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,0 % (meget god). Opp fra 11,1 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Ned fra 1,32 i 2024
- Soliditet: 30,3 % (god). Opp fra 29,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,3 % | 9,2 % | 11,1 % | 21,0 % |
| Driftsmargin | 10,6 % | 1,5 % | 5,4 % | 6,6 % | 8,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 21,8 % | 25,2 % | 59,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,29 | 1,32 | 1,19 |
| Soliditet | 28,5 % | 21,7 % | 27,3 % | 29,5 % | 30,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 3,6 | 2,7 | 2,4 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 981 | 8 716 | 10 272 | 10 492 | 20 447 |
| Driftsresultat | 635 | 129 | 555 | 696 | 1 773 |
| Årsresultat | 405 | −53 | 251 | 350 | 1 184 |
| Driftsmargin | 10,6 % | 1,5 % | 5,4 % | 6,6 % | 8,7 % |
| Sum gjeld | 3 531 | 4 881 | 4 273 | 4 684 | 7 220 |
| Sum driftskostnader | 5 347 | 8 587 | 9 717 | 9 796 | 18 674 |
| Finansresultat | −115 | −197 | −232 | −247 | −251 |
| Resultat før skatt | - | - | 322 | 449 | 1 522 |
| Anleggsmidler | 3 510 | 3 440 | 3 820 | 3 686 | 4 931 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 060 | 2 954 | 5 431 |
| Sum eiendeler | 4 940 | 6 237 | 5 880 | 6 641 | 10 361 |
| Egenkapital | 1 408 | 1 355 | 1 607 | 1 957 | 3 141 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 599 | 2 244 | 4 553 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 675 | 2 440 | 2 667 |

## Ledelse og styre

- Matts Johannes Bentzen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Ørnvikveien 32, 8766 Lurøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 28.06.2019
- Aksjekapital: 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2019
- Revisor: [HELGELAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/823130422-helgeland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [LURØY BYGG OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/928521532-luroy-bygg-og-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 699 av 4 706 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Grave- og entreprenørtjenester samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000251845&sokeverdi=923112065&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000641769&sokeverdi=923112065&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STOKKVÅGEN MASKIN OG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/927247771-stokkvagen-maskin-og-transport-as) | Lurøy | 5 | 8,47 mill. kr | +2,0 % |
| [PETTERSEN DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/995150182-pettersen-drift-as) | Lurøy | 5 | 3,65 mill. kr | −11,3 % |
| [KONSVIK MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/930120049-konsvik-maskin-as) | Lurøy | - | 61 000 kr | - |
| [ELEKTRO HELGELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/918583149-elektro-helgeland-as) | Lurøy | 16 | 27,1 mill. kr | +8,8 % |
| [VERDDE ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/925243523-verdde-entreprenor-as) | Lurøy | 5 | 9,09 mill. kr | −60 % |
| [T I HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929565355-t-i-holding-as) | Lurøy | - | - | - |
| [EKEHAUG MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/957431526-ekehaug-maskin-as) | Voss | 10 | 20,9 mill. kr | −0,8 % |
| [JAN HVAMBSAL AS](https://www.norscout.com/no/company/939210709-jan-hvambsal-as) | Kongsberg | 10 | 20,3 mill. kr | +48,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
