---
title: "SFERA AS (923166920): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SFERA AS i Sula hadde 38,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 49 ansatte. Daglig leder er Vadim Janusevskij. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923166920-sfera-as"
---

# SFERA AS

Bearbeiding av metaller · Sula · Etablert 2019

- Org.nr: 923 166 920
- Nettsted: [sfera.no](https://sfera.no)
- Daglig leder: Vadim Janusevskij (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 38,8 mill. kr (+11,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −278 364 kr (Margin −0,7 %)
- Ansatte: 49 (Ned fra 57 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 45
- oktober 2025: 54
- november 2025: 59
- desember 2025: 57
- januar 2026: 61
- februar 2026: 60
- mars 2026: 65
- april 2026: 47
- mai 2026: 51
- juli 2026: 53
- september 2026: 57
- oktober 2026: 49

### Per sted

- Skodje: 43 ansatte
- Bryne: 6 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,18 (tilfredsstillende). Ned fra 1,31 i 2024
- Soliditet: −1,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 4,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,3 % | 3,6 % | 2,8 % | - |
| Driftsmargin | 5,4 % | 0,6 % | 0,7 % | 0,6 % | −0,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 35,4 % | −1,8 % | −3,0 % | −427,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,48 | 1,61 | 1,35 | 1,31 | 1,18 |
| Soliditet | 6,5 % | 9,1 % | 9,4 % | 4,8 % | −1,7 % |
| Gjeldsgrad | 14,4 | 10,0 | 9,6 | 19,8 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 323 | 23 138 | 27 401 | 34 786 | 38 800 |
| Driftsresultat | 1 046 | 138 | 204 | 219 | −278 |
| Årsresultat | 824 | 129 | −7 | −12 | −701 |
| Driftsmargin | 5,4 % | 0,6 % | 0,7 % | 0,6 % | −0,7 % |
| Sum gjeld | 5 845 | 5 356 | 5 063 | 10 197 | 11 258 |
| Sum driftskostnader | - | - | 27 196 | 34 566 | 39 078 |
| Finansresultat | - | - | −214 | −235 | −426 |
| Resultat før skatt | 976 | 166 | −9 | −15 | −705 |
| Anleggsmidler | 382 | 749 | 1 026 | 1 537 | 4 697 |
| Omløpsmidler | 5 868 | 5 141 | 4 564 | 9 176 | 6 375 |
| Sum eiendeler | 6 250 | 5 890 | 5 590 | 10 713 | 11 072 |
| Egenkapital | 405 | 534 | 527 | 515 | −186 |
| Kortsiktig gjeld | 3 968 | 3 197 | 3 393 | 6 999 | 5 386 |
| Langsiktig gjeld | 1 877 | 2 159 | 1 670 | 3 198 | - |

## Ledelse og styre

- Vadim Janusevskij: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tranvågvegen 4, 6035 Fiskarstrand
- Postadresse: Rasmusvegen 15, 6035 Fiskarstrand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 27.05.2019
- Tidligere navn: SVEIS FJORD AS (2019 til 2023)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2019
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [NORDIC ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/913397460-nordic-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 107 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Nybygning og bearbeiding av metaller, produksjon av metallkonstruksjoner.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 05.11.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000782907&sokeverdi=923166920&spraak=nb)
- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000616127&sokeverdi=923166920&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000477088&sokeverdi=923166920&spraak=nb)
- 05.11.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000820674&sokeverdi=923166920&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000520121&sokeverdi=923166920&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MØRE STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/917823758-more-stal-as) | Sula | 11 | 11,4 mill. kr | +16,3 % |
| [PLUGGFABRIKKEN TOR AS](https://www.norscout.com/no/company/916809972-pluggfabrikken-tor-as) | Sula | 6 | 11,2 mill. kr | +20,8 % |
| [STÅLPRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/935347491-stalprodukter-as) | Sula | - | 1,02 mill. kr | - |
| [H A HELGESEN & SØNNER AS](https://www.norscout.com/no/company/926931237-h-a-helgesen-sonner-as) | Sula | 7 | 15,2 mill. kr | +15,4 % |
| [SKILTXPERTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933296067-skiltxperten-as) | Sula | - | 1,01 mill. kr | - |
| [STÅLFANTOMET ERLINGSMED AS](https://www.norscout.com/no/company/937441932-stalfantomet-erlingsmed-as) | Sula | - | - | - |
| [MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/985130825-maskinering-as) | Bodø | 50 | 80,9 mill. kr | +23,3 % |
| [KSMV AS](https://www.norscout.com/no/company/967794104-ksmv-as) | Kristiansand | 48 | 177 mill. kr | −5,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
