---
title: "SØLVGUTAN AS (923193154): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SØLVGUTAN AS i Grong hadde 3,92 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923193154-solvgutan-as"
---

# SØLVGUTAN AS

Reparasjon og vedlikehold av maskiner · Grong

- Org.nr: 923 193 154
- Styreleder: Jøran Steen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,92 mill. kr (−18,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 933 711 kr (Margin 23,8 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,8 % (meget god). Ned fra 34,0 % i 2024
- Likviditet: 6,82 (meget god). Opp fra 4,60 i 2024
- Soliditet: 85,5 % (meget god). Opp fra 76,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 37,5 % | 40,2 % | 34,0 % | 24,8 % |
| Driftsmargin | 18,5 % | 14,9 % | 18,0 % | 22,3 % | 23,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 64,5 % | 44,8 % | 29,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,54 | 4,60 | 6,82 |
| Soliditet | 62,6 % | 50,3 % | 68,2 % | 76,6 % | 85,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 1,0 | 0,5 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 371 | 4 168 | 5 635 | 4 827 | 3 915 |
| Driftsresultat | 438 | 621 | 1 017 | 1 077 | 934 |
| Årsresultat | 344 | 482 | 769 | 810 | 720 |
| Driftsmargin | 18,5 % | 14,9 % | 18 % | 22,3 % | 23,8 % |
| Sum gjeld | 395 | 1 129 | 891 | 834 | 583 |
| Sum driftskostnader | 1 934 | 3 546 | 4 618 | 3 750 | 2 982 |
| Finansresultat | 3 | −3 | −31 | −38 | −11 |
| Resultat før skatt | - | - | 985 | 1 039 | 923 |
| Anleggsmidler | 59 | 944 | 1 051 | 921 | 1 013 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 752 | 2 635 | 3 012 |
| Sum eiendeler | 1 057 | 2 272 | 2 803 | 3 556 | 4 025 |
| Egenkapital | 662 | 1 143 | 1 912 | 2 722 | 3 442 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 494 | 573 | 441 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 397 | 260 | 142 |

## Ledelse og styre

- Jøran Steen: Styrets leder
- Ivar Håkon Sklet: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Jøran Steen, Byavegen 81, 7873 Harran
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskiner
- Etablert: 11.07.2019
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2019
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 353 av 1 023 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Servicevirksomhet, reparasjon av landbruks- maskiner, salg av varer og tjenester.

## Kunngjøringer

- 16.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000116844&sokeverdi=923193154&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRØNDELAG LASERRENS AS](https://www.norscout.com/no/company/933073416-trondelag-laserrens-as) | Grong | - | 905 284 kr | - |
| [MEKKTEC AS](https://www.norscout.com/no/company/997826116-mekktec-as) | Bjerkreim | - | 3,92 mill. kr | −6,8 % |
| [MOTOROVERHALING AS](https://www.norscout.com/no/company/920813909-motoroverhaling-as) | Karmøy | - | 3,9 mill. kr | +2,5 % |
| [TORLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/924716460-torland-as) | Sandnes | - | 3,98 mill. kr | −7,8 % |
| [MPTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/931315196-mptek-as) | Trondheim | - | 3,9 mill. kr | +17,6 % |
| [VALDRES MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920579256-valdres-maskinservice-as) | Nord-Aurdal | - | 4 mill. kr | −3,2 % |
| [RYNTVEIT MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/933682455-ryntveit-maskin-as) | Midt-Telemark | - | 3,89 mill. kr | −2,7 % |
| [SAGI AS](https://www.norscout.com/no/company/918575545-sagi-as) | Sola | - | 4,03 mill. kr | +2,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
