---
title: "AUTOHUSET VALDRES AS (923255664): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AUTOHUSET VALDRES AS i Nord-Aurdal hadde 62,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Simen Gustavsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923255664-autohuset-valdres-as"
---

# AUTOHUSET VALDRES AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Nord-Aurdal · Etablert 2019

Heleid av [SIFI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/997282523-sifi-holding-as)

- Org.nr: 923 255 664
- Nettsted: [autohusetvaldres.no](https://autohusetvaldres.no)
- Daglig leder: Simen Gustavsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 62,3 mill. kr (+38,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,45 mill. kr (Margin 5,5 %)
- Ansatte: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,8 % (meget god). Opp fra 10,1 % i 2024
- Likviditet: 2,05 (meget god). Ned fra 2,27 i 2024
- Soliditet: 37,9 % (god). Opp fra 32,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,2 % | 11,2 % | 10,1 % | 18,8 % |
| Driftsmargin | 3,5 % | 4,2 % | 3,2 % | 3,4 % | 5,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 84,2 % | 36,7 % | 29,8 % | 50,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 3,25 | 2,34 | 2,27 | 2,05 |
| Soliditet | 11,9 % | 30,8 % | 34,0 % | 32,2 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | 7,4 | 2,2 | 1,9 | 2,1 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 53 199 | 54 577 | 45 489 | 44 860 | 62 329 |
| Driftsresultat | 1 865 | 2 314 | 1 435 | 1 543 | 3 453 |
| Årsresultat | 1 390 | 1 834 | 1 195 | 1 140 | 2 485 |
| Driftsmargin | 3,5 % | 4,2 % | 3,2 % | 3,4 % | 5,5 % |
| Sum gjeld | 13 950 | 8 345 | 8 992 | 11 399 | 12 397 |
| Sum driftskostnader | 51 334 | - | 44 055 | 43 317 | 58 877 |
| Finansresultat | −21 | - | 95 | −45 | −164 |
| Resultat før skatt | - | 2 351 | 1 529 | 1 498 | 3 288 |
| Anleggsmidler | 557 | 916 | 1 379 | 1 148 | 1 077 |
| Omløpsmidler | - | 11 139 | 12 246 | 15 665 | 18 888 |
| Sum eiendeler | 15 826 | 12 055 | 13 625 | 16 813 | 19 965 |
| Egenkapital | 1 876 | 3 710 | 4 633 | 5 414 | 7 568 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3 430 | 5 226 | 6 915 | 9 223 |
| Langsiktig gjeld | - | 4 915 | 0 | 0 | 0 |

## Konsern

3 selskaper.

- [SIFI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/997282523-sifi-holding-as) (Morselskap)
  - AUTOHUSET VALDRES AS (Denne bedriften)
  - [SIFI EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/922538581-sifi-eiendom-as)

## Ledelse og styre

- Simen Gustavsen: Daglig leder og styremedlem
- Finn Erik Gustavsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kongsvegen 4, 2920 Leira i Valdres
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 09.08.2019
- Aksjekapital: 1 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/980289648-sparebank-1-regnskapshuset-valhall-as)
- Størrelse: Nr. 226 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp, salg og reparasjon av motoriserte kjøretøy, samt salg av deler, verktøy, rekvisita og utstyr. Selskapet kan også drive annen næring som står i tilknytning til slik drift.

## Siste endringer

- 12.02.2026: Antall ansatte endret til 15

## Kunngjøringer

- 20.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000188553&sokeverdi=923255664&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VALDRESBIL AS](https://www.norscout.com/no/company/981406915-valdresbil-as) | Nord-Aurdal | 33 | 131 mill. kr | +10,9 % |
| [OPPLAND TUNGBILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/982787602-oppland-tungbilservice-as) | Nord-Aurdal | 13 | 27 mill. kr | +3,3 % |
| [LAKKSPESIALISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/979573146-lakkspesialisten-as) | Nord-Aurdal | 10 | 16,1 mill. kr | +0,2 % |
| [KOLLSTAD LAKK & SANDBLÅSING AS](https://www.norscout.com/no/company/997104331-kollstad-lakk-sandblasing-as) | Nord-Aurdal | 10 | 10,5 mill. kr | −12,6 % |
| [MARSHALL VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/920278280-marshall-valdres-as) | Nord-Aurdal | 10 | 6,67 mill. kr | +3,6 % |
| [BILSERVICE VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/979479700-bilservice-valdres-as) | Nord-Aurdal | 9 | 16,4 mill. kr | +22,9 % |
| [FAGERNES VERKSTEDSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/920127347-fagernes-verkstedsenter-as) | Nord-Aurdal | 9 | 12,1 mill. kr | −12,2 % |
| [VALDRES LASTEBILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927365588-valdres-lastebilservice-as) | Nord-Aurdal | - | 9,27 mill. kr | +1,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
