---
title: "NORTENT AS (923257748): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORTENT AS i Stavanger hadde 20 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Ingvar Malde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923257748-nortent-as"
---

# NORTENT AS

Engroshandel med andre husholdningsvarer · Stavanger · Etablert 2019

- Org.nr: 923 257 748
- Nettsted: [nortent.no](https://nortent.no)
- Daglig leder: Ingvar Malde (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20 mill. kr (+8,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,34 mill. kr (Margin 6,7 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,7 % (god). Opp fra 9,2 % i 2024
- Likviditet: 1,39 (tilfredsstillende). Ned fra 1,85 i 2024
- Soliditet: 28,0 % (god). Ned fra 45,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 68,5 % | 28,9 % | 9,2 % | 14,7 % |
| Driftsmargin | 22,5 % | 28,5 % | 21,4 % | 5,7 % | 6,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 190,5 % | 64,5 % | 19,0 % | 28,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,59 | 1,49 | 1,91 | 1,85 | 1,39 |
| Soliditet | 37,2 % | 32,8 % | 47,6 % | 45,9 % | 28,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 2,0 | 1,1 | 1,2 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 092 | 34 377 | 21 745 | 18 388 | 19 982 |
| Driftsresultat | 2 276 | 9 791 | 4 653 | 1 050 | 1 341 |
| Årsresultat | 1 608 | 7 410 | 3 491 | 906 | 886 |
| Driftsmargin | 22,5 % | 28,5 % | 21,4 % | 5,7 % | 6,7 % |
| Sum gjeld | 5 547 | 13 692 | 7 908 | 6 007 | 7 659 |
| Sum driftskostnader | - | - | 17 092 | 17 338 | 18 642 |
| Finansresultat | - | - | −177 | 115 | −203 |
| Resultat før skatt | 2 062 | 9 501 | 4 476 | 1 164 | 1 138 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 8 830 | 20 385 | 15 093 | 11 098 | 10 636 |
| Sum eiendeler | 8 830 | 20 385 | 15 093 | 11 098 | 10 636 |
| Egenkapital | 3 283 | 6 693 | 7 184 | 5 091 | 2 977 |
| Kortsiktig gjeld | 5 547 | 13 692 | 7 908 | 6 007 | 7 659 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ingvar Malde: Daglig leder og styremedlem
- Kjetil Knudsen: Styrets leder
- Leif Roger Mcvay: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Godesetdalen 10, 4034 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarer
- Etablert: 08.08.2019
- Aksjekapital: 381 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2019
- Revisor: [ERGA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980024679-erga-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 201 av 986 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av teltutstyr og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.

## Siste endringer

- 30.03.2026: Ny forretningsadresse
- 11.12.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000494620&sokeverdi=923257748&spraak=nb)
- 30.03.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000148818&sokeverdi=923257748&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000623001&sokeverdi=923257748&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAMPLINE AS](https://www.norscout.com/no/company/997335163-rampline-as) | Stavanger | 6 | 13 mill. kr | +39,8 % |
| [VORN EQUIPMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/998039975-vorn-equipment-as) | Stavanger | - | 27,1 mill. kr | +11,1 % |
| [PROVERN AS](https://www.norscout.com/no/company/928513750-provern-as) | Stavanger | 6 | 22,9 mill. kr | +129,3 % |
| [GEIR HENANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/996869679-geir-henanger-as) | Stavanger | - | 4,93 mill. kr | +5,3 % |
| [T FJELLAND & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/940876087-t-fjelland-co-as) | Stavanger | 9 | 21,8 mill. kr | −5,4 % |
| [ANNA MALENA AS](https://www.norscout.com/no/company/995894149-anna-malena-as) | Stavanger | - | 2,95 mill. kr | −3,3 % |
| [PREMIERE PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929988825-premiere-produkter-as) | Stavanger | 16 | 41,7 mill. kr | +5,6 % |
| [GYM SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/912979113-gym-supply-as) | Stavanger | - | 2,56 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.07.2026.
