---
title: "HAANÆS HOLDING AS (923266291): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAANÆS HOLDING AS i Oslo hadde 911 160 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jørn Haanæs. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923266291-haanaes-holding-as"
---

# HAANÆS HOLDING AS

Uoppgitt · Oslo

- Org.nr: 923 266 291
- Daglig leder: Jørn Haanæs (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 911 160 kr (+17,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −283 439 kr (Margin −31,1 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −47,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 145,7 % i 2024
- Likviditet: 1,41 (tilfredsstillende). Ned fra 2,48 i 2024
- Soliditet: 57,7 % (meget god). Ned fra 67,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 145,7 % | −47,2 % |
| Driftsmargin | - | 89,5 % | −31,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 254,7 % | −80,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,23 | 2,48 | 1,41 |
| Soliditet | 1,1 % | 67,9 % | 57,7 % |
| Gjeldsgrad | 91,8 | 0,5 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 774 | 911 |
| Driftsresultat | −3 | 692 | −283 |
| Årsresultat | −3 | 536 | −306 |
| Driftsmargin | - | 89,5 % | −31,1 % |
| Sum gjeld | 162 | 254 | 170 |
| Sum driftskostnader | 3 | 82 | 1 195 |
| Finansresultat | - | −6 | −24 |
| Resultat før skatt | −3 | 687 | −308 |
| Anleggsmidler | 161 | 161 | 161 |
| Omløpsmidler | 3 | 630 | 240 |
| Sum eiendeler | 164 | 792 | 402 |
| Egenkapital | 2 | 537 | 232 |
| Kortsiktig gjeld | 1 | 254 | 170 |
| Langsiktig gjeld | 161 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Jørn Haanæs: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bølerveien 31, 0690 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 28.06.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 18.06.2024
- Størrelse: Nr. 1 465 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å eie aksjer, samt investeringer i virksomheter, prosjekter og produkter av enhver art.

## Kunngjøringer

- 14.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000175204&sokeverdi=923266291&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FX-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/825109072-fx-holding-as) | Oslo | - | 913 483 kr | - |
| [MIFA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/913658817-mifa-holding-as) | Oslo | - | 911 043 kr | - |
| [POWERS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914352843-powers-holding-as) | Oslo | - | 919 945 kr | - |
| [PAMPUS AS](https://www.norscout.com/no/company/931161555-pampus-as) | Oslo | - | 906 601 kr | - |
| [GAVETA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/888735712-gaveta-invest-as) | Oslo | - | 920 000 kr | - |
| [TOFTEROS AS](https://www.norscout.com/no/company/925948772-tofteros-as) | Oslo | - | 905 920 kr | - |
| [NEW PARTNER INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989241834-new-partner-invest-as) | Oslo | - | 932 850 kr | −8,6 % |
| [SIMLOGIC SPV AS](https://www.norscout.com/no/company/928205339-simlogic-spv-as) | Oslo | - | 900 325 kr | −30,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
