---
title: "FJELLTOMTER AS (923403906): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJELLTOMTER AS i Nore og Uvdal hadde 6,13 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Lars Vidar Henriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923403906-fjelltomter-as"
---

# FJELLTOMTER AS

Drift av idrettsanlegg · Nore og Uvdal · Etablert 2019

- Org.nr: 923 403 906
- Daglig leder: Lars Vidar Henriksen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,13 mill. kr (−7,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,25 mill. kr (Margin −20,4 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,49 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,96 i 2024
- Soliditet: −18,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 24,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −21,8 % | - |
| Driftsmargin | 1,7 % | 18,6 % | −4,9 % | −16,2 % | −20,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −16,3 % | −76,6 % | −536,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,22 | 0,96 | 0,49 |
| Soliditet | 11,1 % | 28,4 % | 31,3 % | 24,4 % | −18,6 % |
| Gjeldsgrad | 8,0 | 2,5 | 2,2 | 3,1 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 336 | 11 678 | 6 544 | 6 619 | 6 127 |
| Driftsresultat | 140 | 2 175 | −322 | −1 073 | −1 251 |
| Årsresultat | 100 | 1 685 | −311 | −1 075 | −1 261 |
| Driftsmargin | 1,7 % | 18,6 % | −4,9 % | −16,2 % | −20,4 % |
| Sum gjeld | 4 519 | 5 682 | 4 260 | 2 690 | 2 521 |
| Sum driftskostnader | 8 196 | 9 503 | 6 865 | 7 691 | 7 378 |
| Finansresultat | −12 | −15 | −20 | −2 | −11 |
| Resultat før skatt | - | - | −342 | −1 075 | −1 261 |
| Anleggsmidler | 861 | 1 439 | 1 106 | 1 007 | 895 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 095 | 2 549 | 1 230 |
| Sum eiendeler | 5 086 | 7 934 | 6 200 | 3 556 | 2 125 |
| Egenkapital | 567 | 2 252 | 1 941 | 866 | −395 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 167 | 2 651 | 2 521 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 93 | 39 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Vidar Henriksen: Daglig leder og styrets leder
- Monica Jensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Lars-Vidar Henriksen, Uvdalsvegen 2963, 3632 Uvdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 31.07.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2019
- Regnskapsfører: [UVDAL REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/944473815-uvdal-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 159 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Skiløypeoppkjøring, graving, snekkerarbeid og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 11.12.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 26.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000299507&sokeverdi=923403906&spraak=nb)
- 19.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000601553&sokeverdi=923403906&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [UVDAL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986260196-uvdal-skisenter-as) | Nore og Uvdal | 62 | 13,8 mill. kr | −11,2 % |
| [FROGNERHAGEN GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/926500562-frognerhagen-gard-as) | Nore og Uvdal | - | 2,03 mill. kr | +102,4 % |
| [DAGALI ACTION PARK AS](https://www.norscout.com/no/company/996199983-dagali-action-park-as) | Nore og Uvdal | - | 1,59 mill. kr | +4,0 % |
| [BRANDEFANT TRIATHLON RACE AS](https://www.norscout.com/no/company/932838605-brandefant-triathlon-race-as) | Nore og Uvdal | - | 600 210 kr | - |
| [DAGALIFJELL LØYPESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/938346178-dagalifjell-loypeservice-as) | Nore og Uvdal | - | - | - |
| [KOLSTAD ARENA DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/921226942-kolstad-arena-drift-as) | Trondheim | 5 | 6,99 mill. kr | +19 % |
| [HALLINGSKARVET SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929363922-hallingskarvet-skisenter-as) | Hol | 5 | 4,48 mill. kr | −14,5 % |
| [TYIN ALPINT AS](https://www.norscout.com/no/company/983181732-tyin-alpint-as) | Vang | 5 | 7,25 mill. kr | +2,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 27.05.2026.
