---
title: "MERCHBERRY AS (923532781): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MERCHBERRY AS i Oslo hadde 32,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Even Ruud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923532781-merchberry-as"
---

# MERCHBERRY AS

Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet · Oslo · Etablert 2019

- Org.nr: 923 532 781
- Telefon: 22 50 23 03
- E-post: hei@merchberry.no
- Nettsted: [merchberry.no](https://merchberry.no)
- Daglig leder: Even Ruud (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 32,9 mill. kr (+37,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,9 mill. kr (Margin 5,8 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 7 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 11
- november 2025: 6
- desember 2025: 7
- januar 2026: 6
- juni 2026: 8
- juli 2026: 14
- august 2026: 15
- september 2026: 11
- oktober 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,6 % (meget god). Ned fra 27,3 % i 2024
- Likviditet: 1,26 (tilfredsstillende). Ned fra 1,36 i 2024
- Soliditet: 28,0 % (god). Ned fra 31,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,5 % | 19,0 % | 27,3 % | 25,6 % |
| Driftsmargin | 10,2 % | 4,2 % | 3,9 % | 5,1 % | 5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 46,6 % | 70,6 % | 92,4 % | 84,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,97 | 1,07 | 1,18 | 1,36 | 1,26 |
| Soliditet | 22,3 % | 25,4 % | 25,4 % | 31,0 % | 28,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,5 | 2,9 | 2,9 | 2,2 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 506 | 9 161 | 18 648 | 23 993 | 32 927 |
| Driftsresultat | 769 | 384 | 721 | 1 221 | 1 898 |
| Årsresultat | 579 | 266 | 522 | 948 | 1 478 |
| Driftsmargin | 10,2 % | 4,2 % | 3,9 % | 5,1 % | 5,8 % |
| Sum gjeld | 2 121 | 2 569 | 3 224 | 3 437 | 7 769 |
| Sum driftskostnader | - | - | 17 927 | 22 772 | 31 029 |
| Finansresultat | - | - | −26 | −1 | 29 |
| Resultat før skatt | 748 | 346 | 695 | 1 220 | 1 927 |
| Anleggsmidler | 693 | 1 020 | 834 | 553 | 1 128 |
| Omløpsmidler | 2 037 | 2 423 | 3 486 | 4 428 | 9 664 |
| Sum eiendeler | 2 729 | 3 444 | 4 320 | 4 981 | 10 792 |
| Egenkapital | 609 | 874 | 1 096 | 1 544 | 3 022 |
| Kortsiktig gjeld | 2 089 | 2 259 | 2 947 | 3 248 | 7 657 |
| Langsiktig gjeld | 32 | 310 | 278 | 188 | - |

## Ledelse og styre

- Even Ruud: Daglig leder og styrets leder
- Henrik Andresen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stanseveien 11, 0975 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
- Etablert: 12.09.2019
- Tidligere navn: PMAX AS (2019 til 2020)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2019
- Revisor: [NORN AS](https://www.norscout.com/no/company/936911757-norn-as)
- Regnskapsfører: [AICONO ÅLESUND AS](https://www.norscout.com/no/company/930858773-aicono-alesund-as)
- Størrelse: Nr. 45 av 1 242 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og produksjon av konsepter, tjenester og produkter til ulike selskaper, og å levere personell knyttet til turnévirksomhet samt annet som naturlig hører inn under dette.

## Siste endringer

- 04.06.2026: Revisor endret
- 12.11.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000638053&sokeverdi=923532781&spraak=nb)
- 04.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000346266&sokeverdi=923532781&spraak=nb)
- 12.11.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000831254&sokeverdi=923532781&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RECHARGE HEALTH AS](https://www.norscout.com/no/company/927614944-recharge-health-as) | Oslo | 12 | 55,2 mill. kr | +382 % |
| [GUNGNIR AS](https://www.norscout.com/no/company/920371043-gungnir-as) | Oslo | 12 | 16,1 mill. kr | +17,8 % |
| [RETHINK AS](https://www.norscout.com/no/company/979235011-rethink-as) | Oslo | 13 | 16,1 mill. kr | +28,8 % |
| [CONVENE HOSPITALITY AS](https://www.norscout.com/no/company/913787803-convene-hospitality-as) | Oslo | 11 | 15,7 mill. kr | −50,5 % |
| [FREYR DEVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/929912705-freyr-devik-as) | Oslo | 14 | 33,9 mill. kr | +14,7 % |
| [FITJEANS AS](https://www.norscout.com/no/company/922824592-fitjeans-as) | Oslo | 10 | 141 mill. kr | +14,5 % |
| [SKENO AS](https://www.norscout.com/no/company/913537122-skeno-as) | Oslo | 15 | 12,9 mill. kr | +35,4 % |
| [PHOTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/895734942-photo-holding-as) | Oslo | 10 | 16,2 mill. kr | +14,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
