---
title: "EMMY KUNNSKAPSGLEDE AS (923534709): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EMMY KUNNSKAPSGLEDE AS i Stavanger hadde 1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923534709-emmy-kunnskapsglede-as"
---

# EMMY KUNNSKAPSGLEDE AS

Annen undervisning ellers · Stavanger

- Org.nr: 923 534 709
- Styreleder: Tove Emmy Selland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1 mill. kr (+64,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 80 734 kr (Margin 8,1 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,1 % (meget god). Ned fra 63,9 % i 2024
- Likviditet: 6,19 (meget god). Opp fra 3,63 i 2024
- Soliditet: 83,9 % (meget god). Opp fra 72,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 63,9 % | 23,1 % |
| Driftsmargin | 95,7 % | 75,3 % | 8,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 283,7 % | 29,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 3,63 | 6,19 |
| Soliditet | 5,4 % | 72,5 % | 83,9 % |
| Gjeldsgrad | 17,4 | 0,4 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 695 | 607 | 1 001 |
| Driftsresultat | 665 | 457 | 81 |
| Årsresultat | 518 | 357 | 69 |
| Driftsmargin | 95,7 % | 75,3 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 1 007 | 101 | 64 |
| Sum driftskostnader | 30 | 150 | 920 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 7 |
| Resultat før skatt | 665 | 457 | 88 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 1 065 | 365 | 398 |
| Sum eiendeler | 1 065 | 365 | 398 |
| Egenkapital | 58 | 265 | 333 |
| Kortsiktig gjeld | 1 007 | 101 | 64 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tove Emmy Selland: Styrets leder
- Helge Johnstuen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Tove Emmy Selland, Solborgveien 24, 4021 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.597 Annen undervisning ellers
- Etablert: 20.08.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 660 av 1 762 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Undervisning, kurs, formidling, tekstproduksjon etc.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000456416&sokeverdi=923534709&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOVRA OPPLÆRINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/930759260-lovra-opplaeringssenter-as) | Stavanger | - | 1,1 mill. kr | −20,6 % |
| [ENCRYPTIA AS](https://www.norscout.com/no/company/924503246-encryptia-as) | Stavanger | - | 924 313 kr | −25,3 % |
| [JAN EGIL NÆRLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/988944998-jan-egil-naerland-as) | Stavanger | - | 1,24 mill. kr | +5,4 % |
| [BLH-DOM SAFETY SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/911676982-blh-dom-safety-solutions-as) | Stavanger | - | 908 229 kr | −18,1 % |
| [AKTIV KUNNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/947283111-aktiv-kunnskap-as) | Stavanger | - | 1,31 mill. kr | +15,9 % |
| [MARITA ROSS AS](https://www.norscout.com/no/company/934606256-marita-ross-as) | Stavanger | - | 807 455 kr | - |
| [SHESTAINABILITY AS](https://www.norscout.com/no/company/925769479-shestainability-as) | Stavanger | - | 1,5 mill. kr | −28,3 % |
| [TONE HAAVE AS](https://www.norscout.com/no/company/928610748-tone-haave-as) | Stavanger | - | 765 318 kr | −32,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
