---
title: "HOLTEBAKKEN AS (923615881): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HOLTEBAKKEN AS i Melhus hadde 477 840 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Arnstein Holte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923615881-holtebakken-as"
---

# HOLTEBAKKEN AS

Reparasjon og vedlikehold av maskiner · Melhus

- Org.nr: 923 615 881
- Daglig leder: Arnstein Holte (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 477 840 kr (+17,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 363 200 kr (Margin 76 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,08 (tilfredsstillende). Ned fra 1,09 i 2024
- Soliditet: 7,8 % (svak). Ned fra 8,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 55,2 % | 70,1 % | 76,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 855,4 % | 1 072,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,09 | 1,08 |
| Soliditet | 20,0 % | 8,6 % | 7,8 % |
| Gjeldsgrad | 4,0 | 10,6 | 11,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 249 | 408 | 478 |
| Driftsresultat | 137 | 286 | 363 |
| Årsresultat | 107 | 223 | 283 |
| Driftsmargin | 55,2 % | 70,1 % | 76 % |
| Sum gjeld | 138 | 344 | 416 |
| Sum driftskostnader | 111 | 122 | 115 |
| Finansresultat | 0 | 0 | −1 |
| Resultat før skatt | 137 | 286 | 362 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 172 | 376 | 451 |
| Sum eiendeler | 172 | 376 | 451 |
| Egenkapital | 34 | 33 | 35 |
| Kortsiktig gjeld | 138 | 344 | 416 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Arnstein Holte: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Litjskjeet 11, 7234 Ler
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskiner
- Etablert: 23.09.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Regnskapsfører: [FRAMGARDEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/916797303-framgarden-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 773 av 1 023 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Årskontroll og vedlikehold av anleggsmaskiner og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.

## Kunngjøringer

- 24.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000077879&sokeverdi=923615881&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ALSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/996652874-alstad-as) | Melhus | - | 771 276 kr | - |
| [TORGERSEN MULTI SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932173638-torgersen-multi-service-as) | Melhus | - | 435 477 kr | - |
| [AUTO'N AS](https://www.norscout.com/no/company/946720046-auto-n-as) | Melhus | - | 36,1 mill. kr | −10,9 % |
| [WASHCRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/922175632-washcraft-as) | Melhus | - | 292 703 kr | - |
| [MEKANIKER 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/930880787-mekaniker-1-as) | Melhus | 10 | 12,7 mill. kr | +64,9 % |
| [RPM MOTORSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/936978452-rpm-motorservice-as) | Melhus | - | - | - |
| [FORGE LASER AS](https://www.norscout.com/no/company/936317251-forge-laser-as) | Melhus | - | - | - |
| [TECHNOSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/997796519-technoservice-as) | Tromsø | - | 490 964 kr | −78,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
