---
title: "FOSS MEKANISKE VERKSTED AS (923628002): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FOSS MEKANISKE VERKSTED AS i Ringsaker hadde 54,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Dan Cato Olsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923628002-foss-mekaniske-verksted-as"
---

# FOSS MEKANISKE VERKSTED AS

Reparasjon og vedlikehold av maskiner · Ringsaker · Etablert 2019

- Org.nr: 923 628 002
- Nettsted: [fossmv.no](https://fossmv.no)
- Daglig leder: Dan Cato Olsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 54,2 mill. kr (+18,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,27 mill. kr (Margin 4,2 %)
- Ansatte: 24 (Ned fra 28 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 30
- oktober 2025: 28
- februar 2026: 27
- mars 2026: 28
- april 2026: 29
- juni 2026: 27
- juli 2026: 26
- oktober 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,4 % (god). Opp fra 8,9 % i 2024
- Likviditet: 2,05 (meget god). Ned fra 2,06 i 2024
- Soliditet: 38,4 % (god). Opp fra 36,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,9 % | 2,2 % | 8,9 % | 14,4 % |
| Driftsmargin | 6,7 % | 7,8 % | 0,8 % | 2,8 % | 4,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 81,4 % | 6,3 % | 27,0 % | 37,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,37 | 2,06 | 1,74 | 2,06 | 2,05 |
| Soliditet | 22,8 % | 35,1 % | 29,1 % | 36,9 % | 38,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 1,8 | 2,4 | 1,7 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 326 | 33 817 | 37 607 | 45 690 | 54 162 |
| Driftsresultat | 1 632 | 2 624 | 289 | 1 300 | 2 272 |
| Årsresultat | 1 272 | 2 050 | 206 | 1 027 | 1 737 |
| Driftsmargin | 6,7 % | 7,8 % | 0,8 % | 2,8 % | 4,2 % |
| Sum gjeld | 7 844 | 7 665 | 10 598 | 9 180 | 10 496 |
| Sum driftskostnader | - | - | 37 318 | 44 390 | 51 890 |
| Finansresultat | - | - | −24 | 15 | −44 |
| Resultat før skatt | 1 630 | 2 628 | 266 | 1 315 | 2 228 |
| Anleggsmidler | 597 | 378 | 656 | 540 | 394 |
| Omløpsmidler | 9 558 | 11 432 | 14 293 | 14 018 | 16 647 |
| Sum eiendeler | 10 155 | 11 810 | 14 949 | 14 558 | 17 041 |
| Egenkapital | 2 311 | 4 145 | 4 351 | 5 378 | 6 545 |
| Kortsiktig gjeld | 6 974 | 5 559 | 8 215 | 6 798 | 8 113 |
| Langsiktig gjeld | 870 | 2 106 | 2 382 | 2 382 | 2 382 |

## Ledelse og styre

- Dan Cato Olsen: Daglig leder
- Jan-Tore Hemma: Styrets leder
- Carl Ole Foss: Styremedlem
- Marianne Holm: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kinnlimarka 103, 2360 Rudshøgda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.120 Reparasjon og vedlikehold av maskiner
- Etablert: 18.09.2019
- Tidligere navn: FMV DRIFT AS (2019 til 2020)
- Aksjekapital: 102 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSFØRER'N AS](https://www.norscout.com/no/company/991079505-regnskapsforer-n-as)
- Størrelse: Nr. 60 av 1 024 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive mekanisk virksomhet, herunder konstruksjon, produksjonsutvikling, bearbeidelse av metaller, produksjon av produkter og annet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 21.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000776000&sokeverdi=923628002&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000573900&sokeverdi=923628002&spraak=nb)
- 09.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000103011&sokeverdi=923628002&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOELV MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/913296494-moelv-mekaniske-verksted-as) | Ringsaker | 17 | 15,9 mill. kr | −7,9 % |
| [VALHALL-INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/822021662-valhall-industri-as) | Ringsaker | 15 | 34,6 mill. kr | −10,6 % |
| [HØITOMT SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/833772422-hoitomt-service-as) | Ringsaker | 15 | 25,6 mill. kr | +45,4 % |
| [INNLANDET FJØSTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/935882281-innlandet-fjosteknikk-as) | Ringsaker | 9 | 11,7 mill. kr | - |
| [TOR BAKKE AS](https://www.norscout.com/no/company/982754933-tor-bakke-as) | Ringsaker | 5 | 15,1 mill. kr | +27,7 % |
| [NES LANDBRUKSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/928322858-nes-landbrukssenter-as) | Ringsaker | - | 19,3 mill. kr | +7,4 % |
| [INGVALDSEN MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/921630689-ingvaldsen-mekaniske-as) | Ringsaker | - | 3,59 mill. kr | +19,4 % |
| [INFERRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/931098284-inferrum-as) | Ringsaker | - | 1,4 mill. kr | −17,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
