---
title: "HÅ ELEMENT AS (923629211): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HÅ ELEMENT AS i Hå hadde 195 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 107 ansatte. Daglig leder er Maren-Iren Kvia. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923629211-ha-element-as"
---

# HÅ ELEMENT AS

Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · Hå · Etablert 2019

- Org.nr: 923 629 211
- Nettsted: [haelement.no](https://haelement.no)
- Daglig leder: Maren-Iren Kvia (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 195 mill. kr (+2,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,01 mill. kr (Margin 4,6 %)
- Ansatte: 107 (Ned fra 108 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 104
- oktober 2025: 103
- november 2025: 106
- desember 2025: 108
- januar 2026: 109
- februar 2026: 108
- mars 2026: 110
- april 2026: 112
- mai 2026: 111
- juni 2026: 107
- juli 2026: 109
- august 2026: 110
- september 2026: 108
- oktober 2026: 107

### Per sted

- Varhaug: 63 ansatte
- Vigrestad: 44 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,7 % (god). Ned fra 21,9 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Ned fra 1,46 i 2024
- Soliditet: 31,2 % (god). Ned fra 35,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,2 % | 18,8 % | 21,9 % | 12,7 % |
| Driftsmargin | −1,5 % | 0,0 % | 6,6 % | 8,8 % | 4,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −0,3 % | 52,7 % | 64,0 % | 37,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,40 | 1,36 | 1,46 | 1,27 |
| Soliditet | 35,3 % | 37,7 % | 32,5 % | 35,4 % | 31,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,7 | 2,1 | 1,8 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 253 150 | 269 047 | 211 160 | 189 449 | 194 755 |
| Driftsresultat | −3 702 | −84 | 13 905 | 16 656 | 9 007 |
| Årsresultat | −2 814 | −70 | 11 008 | 13 172 | 7 154 |
| Driftsmargin | −1,5 % | 0,0 % | 6,6 % | 8,8 % | 4,6 % |
| Sum gjeld | 50 199 | 44 606 | 55 085 | 47 918 | 49 109 |
| Sum driftskostnader | 256 853 | - | - | 172 793 | 185 748 |
| Finansresultat | 95 | - | - | 231 | 164 |
| Resultat før skatt | - | −90 | 14 113 | 16 887 | 9 171 |
| Anleggsmidler | 14 143 | 9 251 | 7 393 | 4 349 | 8 964 |
| Omløpsmidler | - | 62 332 | 74 252 | 69 786 | 62 373 |
| Sum eiendeler | 77 608 | 71 583 | 81 645 | 74 135 | 71 337 |
| Egenkapital | 27 409 | 26 977 | 26 560 | 26 217 | 22 228 |
| Kortsiktig gjeld | - | 44 606 | 54 446 | 47 795 | 49 109 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 639 | 123 | - |

## Ledelse og styre

- Maren-Iren Kvia: Daglig leder og styremedlem
- Eirik Iversen: Styrets leder
- Linda Carstens-Svärd: Styremedlem
- Erik Veiby: Styremedlem
- Svein Atle Berge: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Opstadvegen 643, 4360 Varhaug
- Postadresse: Bjoavegen 191, 5582 Ølensvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.610 Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 05.07.2019
- Tidligere navn: HÅ ELEMENT SANDEID AS (2020); ØLEN BETONG SANDEID AS (2019 til 2020)
- Aksjekapital: 148 499,9 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 113 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Betongproduksjon og annen produksjon, handel og tjenesteytende virksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretagender som driver tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 27.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000577117&sokeverdi=923629211&spraak=nb)
- 27.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000211273&sokeverdi=923629211&spraak=nb)
- 08.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000778794&sokeverdi=923629211&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SJ PREFAB AS](https://www.norscout.com/no/company/933823466-sj-prefab-as) | Hå | 18 | 45,2 mill. kr | −14,4 % |
| [SANDNES & JÆRBETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/859365582-sandnes-jaerbetong-as) | Hå | 36 | 325 mill. kr | +9,2 % |
| [VIGRESTAD BETONG SYSTEM AS](https://www.norscout.com/no/company/920280099-vigrestad-betong-system-as) | Hå | 22 | 45,5 mill. kr | −14,9 % |
| [MINGARWALKER GLASSBLÅSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/989698761-mingarwalker-glassblaseri-as) | Hå | - | 1,65 mill. kr | +2,6 % |
| [VBS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/836226232-vbs-invest-as) | Hå | - | 0 kr | - |
| [SJB GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933088936-sjb-gruppen-as) | Hå | - | 0 kr | - |
| [SYSTEMBLOKK AS](https://www.norscout.com/no/company/913289951-systemblokk-as) | Midt-Telemark | 109 | 225 mill. kr | +23,1 % |
| [NORSK SPENNBETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/980884953-norsk-spennbetong-as) | Sandnes | 102 | 205 mill. kr | +17,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
