---
title: "SVB GRUPPEN AS (923659064): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SVB GRUPPEN AS i Sirdal hadde 344 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 91 ansatte. Daglig leder er Terje Moen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923659064-svb-gruppen-as"
---

# SVB GRUPPEN AS

Bygging av veier og motorveier · Sirdal · Etablert 2019

- Org.nr: 923 659 064
- Nettsted: [sirdalveibetong.no](https://sirdalveibetong.no)
- Daglig leder: Terje Moen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 344 mill. kr (+1,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 20,3 mill. kr (Margin 5,9 %)
- Ansatte: 91 (Opp fra 86 i desember 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 290 mill. kr

## Ansatte

- oktober 2025: 91
- november 2025: 88
- desember 2025: 86
- januar 2026: 88
- februar 2026: 90
- april 2026: 89
- juni 2026: 90
- september 2026: 89
- oktober 2026: 91

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 27,6 % i 2024
- Likviditet: 1,53 (god). Ned fra 1,55 i 2024
- Soliditet: 19,6 % (god). Ned fra 20,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 46,7 % | 60,9 % | 27,6 % | 8,2 % |
| Driftsmargin | 0,0 % | 0,0 % | - | 11,1 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 98,0 % | 77,7 % | 12,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,49 | 1,55 | 1,53 |
| Soliditet | 73,6 % | 56,5 % | 66,5 % | 20,2 % | 19,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,8 | 0,5 | 3,9 | 4,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 152 898 | 210 350 | - | 338 806 | 343 506 |
| Driftsresultat | −74 | −19 | −16 | 37 697 | 20 331 |
| Årsresultat | −58 | 12 648 | 20 971 | 24 362 | 4 779 |
| Driftsmargin | 0,0 % | 0,0 % | - | 11,1 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 6 141 | 17 095 | 16 456 | 188 209 | 215 358 |
| Sum driftskostnader | 74 | 19 | 16 | 301 108 | 323 175 |
| Finansresultat | −1 110 | 14 606 | 26 907 | −6 455 | −14 212 |
| Resultat før skatt | - | - | 26 891 | 31 243 | 6 118 |
| Anleggsmidler | 23 173 | 24 623 | 24 623 | 93 312 | 102 969 |
| Omløpsmidler | - | - | 24 511 | 142 598 | 164 870 |
| Sum eiendeler | 23 224 | 39 287 | 49 133 | 235 911 | 267 839 |
| Egenkapital | 17 083 | 22 192 | 32 677 | 47 702 | 52 481 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 16 456 | 91 935 | 107 857 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 96 274 | 107 501 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 289 758 |
| Driftsresultat | 35 234 |
| Årsresultat | 24 674 |
| Driftsmargin | 12,2 % |
| Sum gjeld | 161 512 |
| Sum driftskostnader | 254 523 |
| Finansresultat | −3 587 |
| Resultat før skatt | 31 648 |
| Anleggsmidler | 67 952 |
| Omløpsmidler | 131 400 |
| Sum eiendeler | 199 352 |
| Egenkapital | 37 840 |
| Kortsiktig gjeld | 92 052 |
| Langsiktig gjeld | 69 460 |

## Ledelse og styre

- Terje Moen: Daglig leder og styrets leder
- Svein Atle Berge: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tonstadveien 7B, 4440 Tonstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 42.110 Bygging av veier og motorveier
- Etablert: 01.10.2019
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 06.12.2024
- Avdelinger: 2 i Tonstad
- Revisor: [FLYD AS](https://www.norscout.com/no/company/931900420-flyd-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 230 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av betongrekkverk og stålrekkverk, samt alt som naturlig står i forbindelse med dette, herunder utleie av maskiner og investering i aksjer, eiendom, andeler og deltakelse i andre selskap.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 07.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000100014&sokeverdi=923659064&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORHARD AS](https://www.norscout.com/no/company/926060597-norhard-as) | Sirdal | 34 | 133 mill. kr | +6,6 % |
| [GARDA ROAD SAFETY AS](https://www.norscout.com/no/company/992092742-garda-road-safety-as) | Drammen | 94 | 360 mill. kr | −16 % |
| [SØVIK & RAMSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/929282469-sovik-ramstad-as) | Etne | 90 | 32 mill. kr | +35,2 % |
| [ARVID GJERDE AS](https://www.norscout.com/no/company/930264520-arvid-gjerde-as) | Rauma | 120 | 245 mill. kr | +36,5 % |
| [CONSTO ANLEGG ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/916505000-consto-anlegg-ost-as) | Lillestrøm | 87 | 700 mill. kr | +23 % |
| [SVEVIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/996630749-svevia-norge-as) | Vefsn | 133 | 943 mill. kr | +4,0 % |
| [ZE BRA VEI AS](https://www.norscout.com/no/company/950420103-ze-bra-vei-as) | Moss | 66 | 279 mill. kr | +12,7 % |
| [MADONU BYGG OG ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/925390313-madonu-bygg-og-anlegg-as) | Oslo | 145 | 61,9 mill. kr | −15,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
